Man Utd pamięta o Louisie van Gaalu w trudnych chwilach

Louis van Gaal
Pressfocus Na zdjęciu: Louis van Gaal

Louis van Gaal wyjawił szokującą wiadomość. Podczas premiery filmu dokumentalnego o życiu szkoleniowca, 70-latek zdradził, że od dłuższego czasu walczy z rakiem. Do tej pory o jego chorobie wiedzieli tylko bliscy. Man Utd od razu wsparł byłego menadżera za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  • Louis van Gaal ujawnił, że od dłuższego czasu walczy z rakiem
  • Trener pozostaje jednak w dobrej kondycji i planuje dalej pracować z reprezentacją Holandii
  • Man Utd wsparł byłego menadżera w tych trudnych momentach za pośrednictwem mediów społecznościowych

Louis Van Gaal opowiedział o najcięższym wyzwaniu w swoim życiu

Louis van Gaal dowodzi obecnie reprezentacji Holandii. Doświadczony szkoleniowiec poprowadzi narodową kadrę w najbliższym mundialu na Bliskim Wschodzie, jednak nie wszystko w jego życiu jest usłane różami.

Podczas premiery dokumentalnego filmu “Louis”, 70-latek przyznał, że walczy z rakiem. Był to odważny krok, ponieważ o poważnej chorobie wiedzieli tylko jego bliscy. Za serce chwyta jeszcze jeden szokujący fakt. Kiedy trwały zgrupowania Oranje, van Gaal uciekał pod osłoną nocy do szpitala, aby nie obarczać swoich podopiecznych złymi wieściami podczas eliminacji do mistrzostw świata.

W każdym okresie, kiedy byłem menedżerem drużyny narodowej, musiałem wychodzić w nocy, aby udać się do szpitala, tak aby gracze się o tym nie dowiedzieli – zdradził Van Gaal.

Myślałem, by nie mówić o tym ludziom, z którymi pracujesz, ponieważ mogło to źle na nich wpłynąć – ujawnił.

Więc pomyślałem, że nie powinni o tym wiedzieć. Nie umierasz na raka prostaty, przynajmniej nie w 90 procentach przypadków. Zabijają cię zwykle inne podstawowe choroby – zaznaczył Holender.

Fakt, że nic wcześniej nie wyszło, mówi też coś o moim otoczeniu. Wszyscy jesteście świetni, dziękuje – zakończył selekcjoner.

Man Utd pamięta o byłych menadżerach

– “Wszyscy w Manchesterze United w pełni wspierają naszego byłego menedżera, Louisa van Gaala, w jego walce z rakiem” – napisano na oficjalnym profilu Man Utd na Twitterze.

– “Wysyłamy ci siłę i odwagę, Louis” – dodano.

Louis van Gaal pracował dla Czerwonych Diabłów w latach 2014-2016. Kibiców z Old Trafford zadowolił tylko raz, gdy doprowadził zespół do triumfu w Pucharze Anglii.

Tymczasem z Ajaksem Amsterdam sięgnął po puchar Ligi Mistrzów podczas kampanii 1995/96. W przeszłości trenował jeszcze Barcę, Bayern czy AZ Alkmaar.

Czytaj więcej: Nikt nie ma immunitetu przed spadkiem. Wisła na krawędzi

Komentarze