Los znów uśmiechnie się do Sousy? Portugalczyk blisko nowej pracy

Paulo Sousa
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Paulo Sousa

Paulo Sousa, po zwolnieniu z Flamengo Rio de Janeiro prawdopodobnie nie będzie długo narzekał na bark pracy. Najnowsze doniesienia sugerują, że Portugalczyk może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Egiptu. W tej roli ma zastąpić swojego rodaka Carlosa Queiroza, który niedawno został zwolniony.

  • Paulo Sousa, wkrótce może wrócić do pracy w piłce nożnej
  • 52-latek ma zostac nowym selekcjonerem reprezentacji Egiptu
  • Informacje na temat Portugalczyka przekazał dziennikarz Ahmed Shobair

Sousa wróci na trenerską karuzelę

Paulo Sousa, na początku 2022 roku rozwiązał umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Wpływ na taki obrót wydarzeń miała lukratywna oferta od Flamengo Rio de Janeiro. Portugalczyk zdecydował się na przejęcie sterów nad ekipą z Brazylii.

Sousa prowadził giganta z ligi brazylijskiej zaledwie przez pół roku. Zaliczył jak opiekun Flamengo łącznie 32 spotkania, notując w nich 19 zwycięstw, sześć remisów i siedem porażek. Wyniki nie satysfakcjonowały władz klubu, co skutkowało zwolnieniem trenera 10 czerwca.

Tymczasem dziennikarz Ahmed Shobair podaje, że Sousa wkrótce może wrócić do zawodu. Portugalczyk ma zostać selekcjonerem reprezentacji Egiptu.

Jeśli doniesienia związane z Sousą okażą się faktem, to Portugalczyk po raz drugi w karierze stanie przed szansą prowadzenia drużyny narodowej. W przeszłości był też asystentem selekcjonera reprezentacji Portugalii. W swoim trenerskim CV doświadczony trener ma też takie kluby jak między innymi: Leicester City, Fiorentinę, czy Bordeuax.

Czytaj więcej: Paulo Sousa wyrzucony z Flamengo

Komentarze