Konkretny plan dla Gerrarda. Najpierw młodzieżówka, potem reprezentacja Anglii?

Steven Gerrard wciąż nie znalazł pracy na ławce trenerskiej. Angielska federacja uważa go za naturalnego następcę Garetha Southgate'a. Niebawem były piłkarz Liverpoolu może objąć posadę selekcjonera młodzieżowej kadry Anglii.

Steven Gerrard
fot. PressFocus Na zdjęciu: Steven Gerrard

Gerrard następcą Southgate’a?

Po rozstaniu z Aston Villą, do którego doszło w październiku 2022 roku, Steven Gerrard wciąż nie znalazł zatrudnienia na ławce trenerskiej. W międzyczasie był łączony z posadą selekcjonera reprezentacji Polski, choć jego kandydatura wydawała się mocno naciągana. Ostatecznie Polski Związek Piłki Nożnej postawił na Fernando Santosa.

W ostatnich dniach znów pojawił się temat powrotu Gerrarda do zawodu. Potencjalnym kierunkiem była Turcja, a konkretniej Trabzonspor, co okazało się zwykłą plotką. Angielska federacja ma natomiast konkretny plan na przyszłość trenerską byłego piłkarza Liverpoolu.

Gerrard jest bowiem jednym z faworytów do objęcia młodzieżowej reprezentacji Anglii. W gronie kandydatów wymieniany jest również Frank Lampard, który stracił pracę w Evertonie.

Gerrarda docelowo uważa się bowiem za naturalnego następcę Garetha Southgate’a w kadrze Synów Albionu. Obecny selekcjoner Anglików swoją przygodę z angielską federacją również zaczynał jako trener zespołu U21.

Dla samego Gerrarda byłby to oczywiście krok w tył, bowiem w ostatnich latach opiekował się drużynami seniorskimi. Mając jednak w perspektywie pracę z dorosłą reprezentacją Anglii, mógłby spróbować podjąć się tej roli.

Zobacz również:

Bayern nie rezygnuje z Cancelo. Chce negocjować lepsze warunki
Joao Cancelo

Bayern chce uzyskać lepsze warunki Joao Cancelo nie był zadowolony z roli rezerwowego, dlatego pod koniec zimowego okienka transferowego opuścił Manchester City. Z okazji skorzystał Bayern Monachium, który pozyskał wszechstronnego Portugalczyka na zasadach półrocznego wypożyczenia. W umowie między klubami zawarta została opcja definitywnego wykupu za 70 milionów euro. Nie ulega wątpliwościom, że Cancelo dysponuje ogromnymi

Czytaj dalej…

Komentarze