Diego Maradona
Diego Maradona fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

“Messi i Ronaldo nie mogą nawet marzyć o byciu uwielbianym tak jak Maradona”

Były kolega z drużyny zmarłego Diego Maradony, Osvaldo Ardiles, wspomina argentyńską legendę i porównuje ją do obecnych gwiazd.

Czytaj dalej…

Zawodnik, który dzielił z Maradoną szatnię reprezentacji Argentyny ponadto przyznał, że życie w świetle fleszy bardzo rzadko było łatwe dla zmarłego w środę Diego.

Maradona łączył boiskowy z geniusz z licznymi problemami w życiu prywatnym. Przez całe życie musiał przejść w świetle reflektorów i, jak zapewnia Ardiles, było to dla Argentyńczyka bardzo trudne. Dlatego też kolega z boiska Maradony uważa, że dziedzictwo Diego przetrwa próbę czasu i żadna z obecnych gwiazd nie zbliży się do tak powszechnego uwielbienia.

– Bycie Diego Maradoną było niesamowicie piękne. Ale z drugiej strony nie było wcale łatwe. Od najmłodszych lat jego życie było opisywane w prasie. Nie miał normalnego dzieciństwa, nie mógł też dorastać jak zwyczajny nastolatek. Każdy chciał z nim być, każdy chciał go mieć, więc nic dziwnego, że było to dla niego takie trudne. Zostanie zapamiętany jako prawdziwy geniusz piłki nożnej, pokazuje to niezwykłe zainteresowanie jego osobą – powiedział Ardiles w rozmowie z “BBC”.

Później zdecydował się na odważne porównanie Maradony do obecnych gwiazd piłki nożnej.

– Ludzie tacy jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi nie mogą nawet marzyć o takim podziwie. Maradona był fenomenem – przez cały czas – zakończył zdobywca Pucharu Świata w 1978 roku. Warto dodać, że przed mistrzostwami świata w 2018 roku nazywał Leo Messiego najlepszym piłkarzem w historii.

W Argentynie trwają obecnie trzy dni żałoby poświęcone narodowej legendzie, zmarłej w wieku 60 lat.

Komentarze