Prezydent UEFA powiedział kiedy Rosjanie wrócą do piłki. “Dopiero wtedy”

"Rosjanie wrócą do piłki nożnej, dopiero gdy skończy się wojna w Ukrainie. Nie widzę innej opcji" - powiedział prezydent UEFA w rozmowie z serbskim portalem "SportKlub".

Aleksander Ceferin
IMAGO / Andrej Tarfila Na zdjęciu: Aleksander Ceferin
  • Aleksander Ceferin zdradził kiedy Rosjanie wrócą do piłki w Europie
  • Od momentu wybuchu wojny są oni wykluczeni ze struktur
  • Jednak coraz częściej mówi się o możliwym powrocie sportowców z tego kraju

Jasna deklaracja

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie kluby piłkarskie oraz reprezentacja Rosji są wykluczone ze struktur UEFA. Tym samym zespoły te nie mogą brać udziału w rozgrywkach organizowanych przez Europejską Federację. Podobnie sytuacja ma miejsce w ramach rozgrywek FIFA. Jednak wraz z upływem czasu coraz częściej mówi się o możliwym powrocie sportowców z tego kraju do rywalizacji. Teraz jednak jasno na ten temat wypowiedział się Aleksander Ceferin, szef UEFA.

–  Rosjanie wrócą do piłki nożnej, dopiero gdy skończy się wojna w Ukrainie. Nie widzę innej opcji – powiedział prezydent UEFA w rozmowie z serbskim portalem “SportKlub”.

Należało to zrobić w ramach pewnego rodzaju symbolicznego aktu. Podczas meczów, które oglądają setki milionów ludzi, trudno reklamować tę firmę. Naprawdę mi przykro, ale musieliśmy to zrobić – dodał Ceferin na temat współpracy z Gazpromem.

Czytaj więcej: Zbigniew Boniek dla Goal.pl: Santos podobno żałował, że nie został zwolniony wcześniej, bo mógł zarobić w Arabii

Komentarze