Ibra czuł “motyle w brzuchu” po powrocie do reprezentacji

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović PressFocus

Szwecja pokonała Gruzję (1:0) w pierwszej kolejce eliminacji do mistrzostw świata. Zlatan Ibrahimović wrócił do reprezentacji po pięciu latach i od razu zanotował kluczową asystę.

Ibrahimović: czułem motyle w brzuchu!

Szwedzki napastnik udzielił wypowiedzi po meczu, którym wrócił do reprezentacji Trzech Koron po pięciu latach przerwy.

Czułem motyle w brzuchu. Nie świadczyły o presji, a raczej o ekscytacji. To było miłe, świetne uczucie – powiedział napastnik AC Milan w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

Szwedzi rozpoczęli eliminacje od zwycięstwa, a 39-letni zawodnik zanotował asystę przy jedynym trafieniu spotkania. Popularny Ibra przyznał jednak, że jego reprezentację stać na więcej.

Twardo walczyliśmy. Jesteśmy zjednoczeni, ale czegoś nam brakowało. Może podeszliśmy do reprezentacji Gruzji ze zbyt wielkim szacunkiem. To nie było łatwe spotkanie, ale zakończyliśmy je z kompletem punktów – powiedział Ibrahimović. – Viktor Claesson był blisko mnie. Usłyszałem, jak mówi, że jest za mną. Wiedziałem o tym, więc opanowałem piłkę i mu ją podałem – opisał trafienie na wagę zwycięstwa.

Weteran cieszy się z rezultatu, ale wie, że dla Trzech Koron to dopiero początek walki o awans na mundial.

Powrót do kadry był ekscytujący, ale teraz musimy iść dalej. Możemy się poprawić tylko przez trzymanie się razem i poznawanie się lepiej. Brakuje nam fanów. Radzę z tym sobie i jestem do tego przyzwyczajony, ale tęsknimy za nimi. Chcemy, by Szwedzi mogli nas dopingować. Bardzo nam pomagają – powiedział Ibra. Napastnik po spotkaniu opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcie z podpisem “Karol XVII Gustaw”, sugerując, że jest następcą panującego w Szwecji monarchy.

Jest stary król i jest nowy król – skomentował to w swoim stylu gracz Milanu.

W barwach Rossoneri napastnik prezentuje niezwykłą formę. W 15 meczach Serie A zanotował aż 15 goli, do których dołożył jedną asystę. Jego zespół traci jednak sześć punktów do liderującego Interu.

W niedzielę reprezentację Trzech Koron czeka kolejne, w teorii niezbyt wymagające starcie. O godzinie 20.45 zmierzą się bowiem z Kosowem.

Kosowo
Szwecja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 28. marca 2021 12:57.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze