Hakerzy zaatakowali jedną z europejskich federacji. Zapłacono ponad milion euro okupu

Szokujące informacje na temat Holenderskiej Federacji Piłkarskiej przekazali dziennikarze RTL Nieuws. Padła ona ofiarą ataków hakerskich, w wyniku których wyciec mogły dane wielu zawodników. KNVB zdecydowała się zapłacić ponad milion euro okupu, żeby uniknąć wycieku.

Reprezentanci Holandii
Imago Na zdjęciu: Reprezentanci Holandii
  • W kwietniu hakerzy zaatakowali holenderską federację i wykradli dane wielu zawodników
  • Za atak odpowiadała rosyjska grupa Lockbait. Zagroziła, że upubliczni dane, jeśli federacja nie zapłaci wysokiego okupu
  • KNVB postanowiła zapłacić hakerom ponad milion euro okupu, aby uniknąć poważnego kryzysu

Holendrzy musieli zapłacić hakerom ogromny okup

Kilka miesięcy temu Holenderska Federacja Piłkarska mierzyła się z ogromnymi problemami. Zgodnie z doniesieniami redakcji RTL Nieuws hakerzy wykradli wrażliwe dane wielu zawodników reprezentacji Holandii, w tym miejsca zamieszkania, szczegółu kontraktów itp. 

Włamania do bazy danych dokonała rosyjska grupa Lockbit. Domagała się ona wysokiego okupu za wykradzione dane. Przedstawiciele holenderskiego związku zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem będzie uniknięcie kryzysu, który mógłby wywołać wyciek informacji o graczach i zapłacił ponad milion euro hakerom. 

KNVB postanowiła przekazać oficjalne oświadczenie, w którym przyznała się do zapłącenia hakerom.

“W kwietniu 2023 roku ogłoszono, że KNVB został dotknięty atakiem cybernetycznym. Przestępcy twierdzili, że przechwycili dane, które zostaną upublicznione, jeśli na ich konto nie zostanie wpłacony okup. Przeprowadzone badania nie pozwoliły ustalić, które dane zostały utracone. Stanęliśmy przed trudnym wyborem, jednak zapobiegnięcie wyciekowi danych okazało się ważniejsze” – brzmi treść oświadczenia federacji.

Także u nas: Sadio Mane nie wytrzymał po przegranym meczu. Odepchnął dziennikarza [WIDEO]

Komentarze