Euro U-21: Hiszpania udzieliła lekcji Biało-czerwonym

Dani Ceballos

Piłkarska reprezentacja Polski dostała solidnej lekcji futbolu od Hiszpanów na Euro U-21, przegrywając z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego 0:5. Biało-czerwoni jednocześnie żegnają się z turniejem, a Hiszpanie z pierwszego miejsca znaleźli się w półfinale młodzieżowych mistrzostw Europy.

Biało-czerwoni przystępowali do swojej potyczki w roli underdoga, używając terminologii mma. Mimo że ekipa Czesława Michniewicza w pierwszych dwóch spotkaniach turnieju zainkasowała sześć punktów, to nie mogła być pewna gry w kolejnej fazie Euro U-21.

Pierwsze trzy kwadranse rywalizacji na Stadio Renato Dall’Ara to był popis postawy La Roja, dla której polska drużyna była tylko tłem. Wynik meczu został otwarty w 17. minucie, gdy po zagraniu z boku boiska piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Pablo Fornals

Kolejne dwie bramki ekipa Luisa de la Fuente zdobyła w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony. Gola na 2:0 dla Hiszpanów strzelił Mikel Oyarzabal, z kolei Fabian Ruiz zdobył trzecią bramkę, popisując się celnym uderzeniem sprzed pola karnego, po którym żadnych szans na udaną interwencję nie miał Kamil Grabara.

Wynik starcia toczonego w Bolonii w 71. minucie efektownym trafieniem z rzutu wolnego podwyższył Dani Ceballos. Z kolei tuż przed końcem rezultat spotkania ustalił Mayoral. Jednocześnie Hiszpania wygrała 5:0, co poskutkowało tym, że Biało-czerwoni pożegnali się z turniejem już po fazie grupowej.

Hiszpania – Polska 5:0 (3:0)

1:0 Fornals 17′
2:0 Oyarzabal 35′