Francuzi podjęli decyzję ws. przyszłości Didiera Deschampsa

Didier Deschamps
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Didier Deschamps

Didier Deschamps pozostanie selekcjonerem reprezentacji Francji. 54-latek właśnie podpisał nowy kontrakt z tamtejszą federacją, który ma obowiązywać do zakończenia Mistrzostw Świata w 2026 roku – czytamy w oficjalnym komunikacje tamtejszego związku piłki nożnej.

  • Didier Deschamps zostaje na stanowisku selekcjonera Francuzów
  • Nowa umowa 54-latka będzie ważna do końca lipca 2026 roku
  • Zinedine Zidane nie przejmie zatem reprezentacji “Trójkolorowych”

Didier Deschamps nigdzie się nie rusza

Francuska federacja za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Didierem Deschampsem. 54-latek ma piastować funkcję selekcjonera reprezentacji Francji do zakończenia Mistrzostw Świata w 2026 roku. To oznacza, że Zinedine Zidane, który chciał przejąć kadrę narodową, będzie musiał poszukać sobie innych opcji na przyszłość.

Tak więc Didier Deschamps poprowadzi reprezentację “Trójkolorowych” na zbliżającym się EURO 2024 w Niemczech oraz MŚ 2026, które odbędą się w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Najpierw jednak drużyna prowadzona przez 54-letniego trenera musi zakwalifikować się do tych prestiżowych turniejów, z czym nie powinna mieć większych problemów.

Didier Deschamps pracuje na tym stanowisku od ponad dziesięciu lat i w tym czasie zdążył wygrać Mundial (2018) oraz Ligę Narodów (2021). Zinedine Zidane, który w ostatnich miesiącach odmówił Paris Saint-Germain oraz Manchesterowi United, ponieważ liczył na poprowadzenie kadry narodowej, ostatecznie obejdzie się smakiem i poszuka pracy gdzieś indziej.

Przypomnijmy, że Francuzi na niedawnych Mistrzostwach Świata w Katarze zdobyli srebrny medal – w finale po konkursie rzutów karnych ulegli Argentyńczykom.

  • Czytaj więcej:
Agent Benzemy uderzył w Didiera Deschampsa. “Dlaczego kazałeś mu wyjechać tak szybko?”
Karim Benzema

Nie milkną wciąż echa konfliktu na linii Karim Benzema – Didier Deschamps. Selekcjonera reprezentacji Francji w social mediach skrytykował agent napastnika Realu Madryt – Karim Djaziri.  Karim Benzema z powodu urazu nie zagrał w żadnym meczu mundialu w Katarze Francuz jest skonfliktowany z Didierem Deschampsem i zdecydował się zakończyć karierę reprezentacyjną Trenera Trójkolorowych w social

Czytaj dalej…

Komentarze