Conte z niespodziewaną propozycją pracy

Antonio Conte
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antonio Conte

Antonio Conte po wywalczeniu mistrzostwa Serie A z Interem Mediolan rozstał się z włoskim klubem. Wpływ na to miały różnice zdań między Włochem a władzami klubu w sprawie polityki transferowej. Wydawało się, że były selekcjoner Squadra Azzurra będzie miał roczną przerwę. Pojawiły się jednak ciekawe doniesienia w sprawie utytułowanego trenera.

  • Antonio Conte jest jednym z kandydatów do objęcia sterów nad reprezentacja Holandii
  • Utytułowany trener jest nastawiony na pracę w klubie
  • Włoch rozstał się z Interem Mediolan po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron

Conte selekcjonerem reprezentacji Holandii?

Antonio Conte według doniesień włoskich mediów prowadził ostatnio rozmowy z Holenderska Federacją Piłkarską. Tym samym pojawiły się głosy związane z tym, że 51-latek może zostać nowym selekcjonerem Oranje.

Conte od momentu rozstania z Interem był łączony z różnymi klubami. Włoski trener łączony był z pracą między innymi w takich ekipach jak: Tottenham Hotspur, Paris Saint-Germain, Manchester United, Real Madryt. Ostatecznie żadnym z klubów nie zawarł jednak porozumienia.

Maurizio Pistocchi przekonywał natomiast, że Conte otrzymał propozycję ze strony Holenderskiej Federacji Piłkarskiej w sprawie pracy. Były opiekun Interu, Chelsea, czy Juventusu miałby zastąpić Franka de Boera. Wygląda jednak na to, że Conte woli pracować w klubie.

W przeszłości urodzony w Lecce szkoleniowiec miał okazje pracować z reprezentacją Włoch. W trakcie Euro 2016 poprowadził Squadra Azzurra do 1/4 finału turnieju, gdzie przegrała po serii rzutów karnych z Niemcami.

Czytaj więcej: Zidane nie spieszy się z powrotem na ławkę. Interesuje go jedna oferta

Komentarze