CONCACAF Gold Cup: Zwycięstwa Kanady i Meksyku

Meksyk
Na zdjęciu: Meksyk

Podczas gdy w Polsce kończą się Mistrzostwa Świata do lat 20, we Francji trwa mundial kobiet, we Włoszech trwają przygotowania do pierwszych spotkań ME U-21, a w Brazylii rozkręca się Copa America, na Rose Bowl w Pasadenie wystartował Złoty Puchar CONCACAF – pierwszego dnia mistrzostw strefy CONCACAF, wysokie zwycięstwa zanotowały Kanada i Meksyk.

W inauguracyjnym spotkaniu Gold Cup 2019, Kanadyjczycy mierzyli się z Martyniką – podopieczni trenera Herdmana prowadzenie objęli w 33. minucie, kiedy to piłkę przed własnym polekm karny stracił Herelle, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał David.

Po zmianie stron, piłkarze spod znaku klonowego liścia poprawili skuteczność i dołożyli trzy bramki. Osiem minut po przerwie, po zagraniu Piette’a z głębi pola, dublet ustrzelił David, w 62. minucie, Chauveta na raty pokonał Hoilett, a wynik meczu na 4:0 ustalił pięć minut później Arfield. Zawodnik Glasgow Rangers popisał się precyzyjnym, płaskim uderzeniem.

Jeszcze ostrzejsze strzelanie urządzili sobie reprezentanci Meksyku, którzy zdemolowali Kubę aż 7:0. Worek z bramkami rozwiązał się już w drugiej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, z kilku metrów piłkę do siatki skierował Antuna.

Kolejne gole padły w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony – w 31. minucie, na 2:0 podwyższył Jimenez, siedem minut później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał Jimeneza odbił jeszcze Sanchez, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Reyes, a tuż przed przerwą, piłkę do siatki z kilku metrów skierował Antuna.

Piłkarze El Tri kontynuowali kanonadę w drugiej połowie – w 64. minucie, po prostopadłym podaniu Rodrigueza na 5:0 podwyższył Jimenez, dziesięć minut później, po dograniu Antuny do pustej bramki trafił Vega, a dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, wynik spotkania ustalił Antuna, który skompletował hat-tricka.

Kiedy następne mecze?

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozegrane zostaną pierwsze mecze grupy B – na Estadio Nacional de Costa Rica w San Jose, Haiti podejmie Bermudę, natomiast Kostaryka zmierzy się z Nikaraguą.

Kanada – Martynika 4:0 (1:0)