Brazylijczycy wciąż pewni swego w temacie zmiany selekcjonera

Carlo Ancelotti zdaniem hiszpańskich mediów może pozostać w Realu Madryt na kolejny sezon, jednak według doniesień z Brazylii tamtejsza federacja wciąż jest przekonana, że włoski szkoleniowiec po zakończeniu rozgrwek obejmie stery w reprezentacji Canarinhos.

Carlo Ancelotti
Obserwuj nas w
IMAGO / Cesar Cebolla Na zdjęciu: Carlo Ancelotti
  • Ancelotti jest tematem licznych spekulacji
  • Media w Brazylii przekonują, że przejmie stery w reprezentacji Canarinhos
  • Hiszpańscy dziennikarze sugerują, że przedłuży kontrakt z Realem Madryt

Brazylia liczy na Ancelottiego. Włoch ma przejąć stery w Canarinhos

Przyszłość Carlo Ancelottiego była w ostatnich miesiącach tematem wielu dyskusji. Brazylijska Federacja Piłki Nożnej (CBF) nie ukrywała, że chce mianować włoskiego taktyka kolejnym selekcjonerem reprezentacji, która obecnie boryka się z problemami pod wodzą Fernando Diniza.

W rzeczywistości sugerowano, że wszystko jest już gotowe, aby Ancelotti mógł przejąć stery latem przyszłego roku, po wygaśnięciu jego kontraktu z Realem Madryt, tuż przed Copa America. Jednak doniesienia w Hiszpanii sugerują, że Włoch nie przyjął jeszcze oferty z Brazylii oraz, że Królewscy pracują obecnie nad przedłużeniem kontraktu z legendarnym trenerem o dwa lata.

Tymczasem według informacji przekazywanych przez Goal.com Brazil, prezes CBF Ednaldo Rodrigues jest przekonany, że od drugiej połowy 2024 roku reprezentację Canarinhos będzie prowadził Carlo Ancelotti. Według tego źródła Brazylijczycy nie zamierzają również zwalniać obecnego selekcjonera mimo słabszych wyników.

Zobacz również: Ancelotti waha się w sprawie przyszłości. Ma dwie opcje

Komentarze