Reprezentant Anglii nie wziął udziału w kolejnym treningu

James Maddison
PressFocus Na zdjęciu: James Maddison

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia brytyjskich mediów. James Maddison z powodu kontuzji nie wziął udziału w niedzielnym treningu reprezentacji Anglii i jego szansę na występ w poniedziałkowym meczu przeciwko Iranowi są bliskie zeru.

  • Maddison nie zagra w meczu z Anglii z Iranem
  • Pomocnik Leicester nie wziął udziału w kolejnym treningu
  • Maddison i Walker będą jedynymi nieobecnymi w pierwszym meczu Anglików na mundialu

Maddison i Walker nie zagrają z Iranem

James Maddison kontuzji doznał w ostatnim ligowym meczu Leicester City. Ofensywny pomocnik już w pierwszej części pojedynku z West Ham United musiał opuścić plac gry z powodu urazu kolana. Mimo to 25-latek został zabrany przez Garetha Southgate na mundial do Kataru.

Maddison w niedzielę opuścił trzecią sesję treningową reprezentacji Anglii z rzędu i ostatnią przed pierwszym meczem Anglików na tegorocznych mistrzostwach świata z Iranem. W treningu wzięło udział 25 zawodników, a obecni byli Kyle Walker i Kalvin Phillips, których poniedziałkowy występ również stoi pod znakiem zapytania ze względu na urazy.

Maddison wpisał się w plany Southgate, strzelając siedem bramek i notując cztery asysty w Premier League dla Leicester w tym sezonie. Jednak nie pomoże Anglii w pierwszym meczu i razem z Kyle Walkerem prawdopodobnie będą oglądać pojedynek z Iranem w roli obserwatorów. Obrońca Manchesteru City na placu gry z powodu kontuzji nie pojawił się od początku października i mimo, iż wrócił już do treningów to w jednym z wywiadów sam przyznał, że nie zdąży na pierwsze spotkanie.

Anglia z Iranem zmierzy się już w poniedziałek 21 listopada o godzinie 14:00. W drugim meczu tej grupy Stany Zjednoczone zmierzą się z Walią.

Zobacz również: FIFA wyznaczyła arbitra na mecz Meksyk – Polska

Komentarze