Angielska federacja chce zatrzymać Southgate’a

Gareth Southgate
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Gareth Southgate

Angielska federacja chce zatrzymać Garetha Southgate’a w roli selekcjonera. FA ma nadzieję, że Anglik mimo niepewności w sprawie swojej przyszłości pozostanie na stanowisku.

  • Gareth Southagate wciąż nie podjął decyzji o przyszłości
  • FA ma nadzieję, że obecny selekcjoner zdecyduje się pozostać na stanowisku
  • Według mediów w angielskiej federacji panuje coraz większy optymizm

Szanse na pozostanie Southgate’a coraz większe

Anglia pożegnała się z mundialem w Katarze po przegranym ćwierćfinale z Francją. Po meczu Gareth Southgate przyznał, że nie wie czy pozostanie na stanowisku mimo obowiązującego go jeszcze przez dwa lata kontraktu. Szkoleniowiec był wyraźnie przybity i nie był pewny, czy ma jeszcze w sobie energię potrzebną do prowadzenia drużyny narodowej.

Już przed mundialem pojawiły się doniesienia, że Gareth Southgate być może pożegna się z reprezentacją Anglii po zakończonych mistrzostwach świata w Katarze.

Do takiego scenariusza nie chce dopuścić jednak angielska federacja, która próbuje zatrzymać Garetha Southagate’a. Daily Mail informuje, że po burzliwym początku FA jest obecnie optymistycznie nastawiona w sprawie przyszłości selekcjonera. Mimo początkowych niepewności jest spora szansa, że Anglik zdecyduje się poprowadzić reprezentację w elimiacjach do mistrzostw Europy w 2024 roku.

Anglicy chcieliby, żeby drużynę narodową nadal prowadził ich rodak. Uznawani za najlepszych angielskich trenerów Graham Potter i Eddie Howe raczej nie zdecydują się na pozostawienie pracy w Premier League na rzecz kadry, dlatego w przypadku rozstania z Southgatem FA miałaby spory problem z wyborem nowego selekcjonera. Jest jeszcze Steven Gerrard, ale w ocenie mediów jego akcje nie stoją tak wysoko.

Zobacz także: Media typują składy na finał. Jak zagrają Francuzi i Argentyńczycy o złoto?

Komentarze