Piłkarze Cracovii
Piłkarze Cracovii fot. PressFocus

Znany harmonogram meczów 1/4 finału Pucharu Polski

Fortuna Pucharu Polski wkroczy wkrótce w decydującą fazę. Po wyłonieniu ćwierćfinalistów rozlosowano poszczególne pary. Tymczasem dzisiaj Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o szczegółowym harmonogramie meczów.

Fortuna Puchar Polski wróci do gry już na początku nowego miesiąca. Najciekawiej zapowiadają się potyczki z udziałem zespołów z PKO Ekstraklasy. Hitem bez wątpienia będzie batalia pomiędzy Legią Warszawa i Piastem Gliwice. W każdym razie ciekawie zapowiada się również bój z udziałem Lecha Poznań oraz Rakowa Częstochowa.

Podopieczni Dariusza Żurawia z zespołem spod Jasnej Góry zmierzą się już we wtorek 2 marca. Bój Kolejorza z częstochowianami zaplanowany jest na godzinę 20:30. Z kolei o 14:30 odbyć ma się potyczka pomiędzy Puszczą Niepołomice i Arką Gdynia.

Tymczasem w środowy wieczór rozegrana zostanie konfrontacja z udziałem aktualnych mistrzów Polski i trzeciej drużyny poprzedniej kampanii w polskiej ekstraklasie. W pierwszym spotkaniu dnia siły skonfrontują natomiast zespoły Chojniczanki Chojnice oraz Cracovii.

Przypomnijmy, że piłkarze Pasów są obrońcami trofeum. W minionym roku drużyna Michała Probierza w finale Pucharu Tysiąca Drużyn pozostawiła w pokonanym polu Lechię Gdańsk, wygrywając na stadionie w Lublinie 3:2.

Plan meczów 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski

2 marca (wtorek):

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia (14:30)
Lech Poznań – Raków Częstochowa (20:30)

3 marca (środa):

Chojniczanka Chojnice – Cracovia (17:30)
Legia Warszawa – Piast Gliwice (20:30)

Komentarze