Fortuna Puchar Polski: Szalony mecz w Kielcach, Radomiak i Wisła Płock za burtą

Dawid Blanik
Pressfocus Na zdjęciu: Dawid Blanik

Za nami kolejny dzień zmagań w ramach I. rundy Fortuna Pucharu Polski. Tym razem również odpadły ekipy z PKO Ekstraklasy. Z kolei do niecodziennej sytuacji doszło na boisku w Suwałkach, gdzie bramkarz Wigry popełnił kuriozalny błąd podczas meczu z Legią Warszawa.

Środa w Pucharze Polski

Rywalizacja na polskich boiskach przyniosła w środę wiele emocji. W każdym ze spotkań obejrzeliśmy gole, natomiast w Kielcach potrzebna była dogrywka na wyłonienie zwycięzcy.

Górnik Zabrze wyeliminował tegorocznego beniaminka PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom (2:0). Górnicy nie dali rywalom żadnych szans, kontrolując przebieg gry przez większość rywalizacji.

Tymczasem w Suwałkach, Legia rozbiła Wigry (3:1). Wojskowi grali swoje, choć na początku wyglądali na zdezorientowanych. Bramki w tym spotkaniu zaczęli strzelać gospodarze. Drulgoligowiec objął prowadzenie tuż przed przerwą, kiedy Kacper Michalski pokonał Misztę z bliskiej odległości. Radość Wigry trwała jednak krótko, ponieważ kilkadziesiąt sekund później mieliśmy remis. Przy wyniku 1:1 golkiper niżej notowanej drużyny popełnił kuriozalny błąd, który pozwolił Legionistom objąć prowadzenie. Od tego momentu w grze gospodarzy coś się zacięło. Wówczas bezlitośnie wykorzystała to ekipa przyjezdna.

Zdecydowanie najciekawiej było jednak w Kielcach, gdzie Korona walczyła z Wisłą Płock. Zobaczyliśmy ofensywny futbol i wiele bramek. Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka. Gola na wagę awansu pierwszoligowej ekipy zdobył Mateusz Lewandowski na dwie minuty przed rzutami karnymi.

Górnik Zabrze – Radomiak Radom 2:0 (1:0)
 1:0 Tosevski 39′
 2:0 Jimenez 80′

Orlęta Radzyń Podlaski – Lechia Zielona Góra 2:3 (2:2)
 1:0 Koszel 23′
 1:1 Małecki 36′