Puchar Polski: sensacja w Kaliszu, Pogoń za burtą

KKS Kalisz - Pogoń Szczecin

KKS Kalisz sensacyjnie wyeliminował z Fortuna Pucharu Polski piłkarzy Pogoni Szczecin. Przedstawiciel eWinner 2 Ligi pokonał Portowców 2:1 i awansował do 1/16 finału rozgrywek.

Pogoń rozczarowała

Pogoń Szczecin przystępowała do potyczki z ekipą z trzeciego szczebla rozgrywek w roli zdecydowanego faworyta. Mimo wszystko gospodarze wierzyli, że mogą sprawić niespodziankę. Chociaż w ekipie Kosty Runjaicia od pierwszej minuty grali między innymi: Kamil Grosicki, czy Rafał Kurzawa.

Pierwszy gol padł zgodnie z planem dla Pogoni. Na listę strzelców wpisał się w 24. minucie Jakub Bartkowski. Były zawodnik Wisły Kraków wykorzystał podanie TurboGrosika i mocnym uderzeniem zmusił do kapitulacji golkipera rywali.

Entuzjastyczne nastroje nie trwały długo w szeregach gości. Już w 27. minucie do wyrównania doprowadził Filip Kendzie, który po centrze z rzutu rożnego wygrał pojedynek powietrzny z jednym z rywali i mieliśmy rezultat 1:1.

Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało natomiast do Nikodema Zawistowskiego. Napastnik KKS-u Kalisz oddał strzał sprzed pola karnego w 34. minucie, pokonując Jakuba Bursztyna i do przerwy miał miejsce niespodziewany wynik.

W drugiej połowie rezultat rywalizacji nie uległ zmianie i ostatecznie awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyła drużyna z Kalisza, która wróciła na zwycięski szlak po dwóch porażkach z rzędu. Pogoń natomiast jest już od czterech spotkań bez wygranej, licząc wszystkie rozgrywki.

KKS Kalisz – Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)