Stal miała trudną przeprawę w Krakowie, osłabiona Garbarnia dzielnie walczyła

Garbarnia Kraków była blisko sprawienia sensacji w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Trzecioligowy klub do 75. minuty prowadził 2:1 z grającą w przewadze Stalą Mielec. Ekstraklasowa ekipa ostatecznie jednak wygrała 4:2.

Garbarnia Kraków - Stal Mielec
PressFocus Na zdjęciu: Garbarnia Kraków - Stal Mielec
  • W środę po południu byliśmy świadkami emocjonującego spotkania w Krakowie
  • Tamtejsza Garbarnia mierzyła się ze Stalą Mielec w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski
  • Ostatecznie, choć po przebojach, do następnej rundy awansowali Biało-Niebiescy

Garbarnia mogła sprawić sensację, Stal dopięła swego w dogrywce

Garbarnia Kraków na własnym stadionie podejmowała Stal Mielec w ramach w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Zdecydowanym faworytem tego starcia była drużyna z PKO BP Ekstraklasy, ale Biało-Niebiescy nie mieli łatwej przeprawy z trzecioligowcem.

Co prawda, goście objęli prowadzenie zaraz po zmianie stron, w 54. minucie, gdy bramkę zdobył Michał Trąbka, a następnie czerwoną kartkę obejrzał środkowy obrońca gospodarzy – Adrian Kajpust. Garbarnia Kraków jednak się nie podłamała i w dziesiątkę doprowadziła do wyrównania.

W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Żurek. Gdy wydawało się, że czeka nas dogrywka, to grający w osłabieniu zespół Brązowych sensacyjne wyszedł na prowadzenie za sprawą gola Kacpra Durdy. 22-letni napastnik trafił do siatki w 75. minucie.

Koniec końców potrzebne były dodatkowe dwa kwadranse gry, ponieważ w 86. minucie ekstraklasowicza uratował Ilia Shkurin. Dogrywka poszła po myśli Stali Mielec, której zwycięstwo 4:2 zapewnili Krystian Getinger oraz Ilia Shkurin. Białorusin zatem ustrzelił dzisiaj dublet.

W 111. minucie sytuacja na boisku się wyrównała, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Rafa Santos. Na odrabianie strat dla trzecioligowca było już jednak za późno.

Garbarnia Kraków – Stal Mielec 2:4 (2:2)* [0:0]**

0:1 Michał Trąbka 54′

1:1 Bartosz Żurek 65′

2:1 Kacper Durda 75′

2:2 Ilia Shkurin 86′

2:3 Krystian Getinger 94′

2:4 Ilia Shkurin 101′

Czerwone kartki: Adrian Kajpust 56′ – Rafa Santos 111′