Fortuna Puchar Polski: kiedy losowanie 1/4 finału?

Fortuna Puchar Polski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Fortuna Puchar Polski

Fortuna Puchar Polski wkracza powoli w decydującą fazę. Tymczasem już wiadomo, że w najbliższy piątek o godzinie 13:00 odbędzie się losowanie par 1/4 finału Pucharu Tysiąca Drużyn. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna na kanale Łączy nas piłka na platformie YouTube.

  • Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacie poinformował o terminie losowania par 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski
  • W tym sezonie rozgrywana jest 68. edycja rozgrywek
  • Triumfator Pucharu Tysiąca Drużyn zyska możliwość gry w eliminacjach do Ligi Konferencji

Losowanie 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski

Fortuna Puchar Polski w meczach 1/8 finału zapewniła kibicom sporo emocji. Między innymi Legia Warszawa nie bez kłopotów wywalczyła awans do kolejnej fazy rozgrywek, eliminując Motor Lublin. Mistrzowie Polski wygrali 2:1.

Pewne zwycięstwo zaliczył natomiast Lech Poznań, który w pokonanym polu pozostawił Garbarnię Kraków. Podopieczni Macieja Skorży wygrali 4:0. Niespodzianka miała natomiast miejsce w rywalizacji Arki Gdynia z Zagłębiem Lubin. Przedstawiciel PKO Ekstraklasy przegrał 1:2.

Do wyłonienia zostali jeszcze dwa ćwierćfinaliści. Jednym z nich będzie zwycięzca potyczki Widzew Łódź – Wisła Kraków. Na kolejnego będzie trzeba natomiast troszkę poczekać, bo spotkanie Piast Gliwice – Górnik Zabrze zostało przełożone z powodu trudnej sytuacji covidowej w ekipie Waldemara Fornalika.

Obrońcą trofeum jest Raków Częstochowa, który w maju tego roku na Arenie Lublin pokonał Arkę Gdynia (2:1). Finał trwającej edycji Fortuna Pucharu Polski odbędzie się natomiast 2 maja 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

Czytaj więcej: Puchar Polski: niespodzianka w Gdyni, wymęczony awans Legii

Komentarze