Finał Fortuna Pucharu Polski ponownie w Lublinie

Arena Lublin
Arena Lublin PressFocus

We wtorek rozpocznie się ćwierćfinałowa rywalizacja w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Tymczasem w poniedziałek poznaliśmy bardzo prawdopodobną lokalizację meczu finałowego. Ten ma zostać rozegrany w Lublinie.

Stadion Narodowy niedostępny

Jeszcze niedawno gospodarzem finału Pucharu Polski był Stadion Narodowy w Warszawie. Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz przekształcenie stadionu w tymczasowy szpital organizacja meczów nadal nie jest możliwa.

Sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Sawicki w rozmowie z Przeglądem Sportowym poinformował, że finał Fortuna Pucharu Polski po raz drugi z rzędu prawdopodobnie będzie gościł w Lublinie. – Na 90 procent mecz odbędzie się na stadionie w Lublinie tak, jak to było w poprzednim roku. Współpraca z miastem i stadionem przebiegała wzorowo. Jeszcze nie podpisaliśmy wiążącej umowy, ale liczę, że tak się stanie. W razie czego mamy alternatywne rozwiązania – powiedział Sawicki w rozmowie z Onet.pl.

Arena Lubin finalistów Fortuna Pucharu Polski gościła 24 lipca ubiegłego roku. Wówczas ze zdobycia trofeum cieszyła się Cracovia, która po dogrywce pokonała 3:2 Lechię Gdańsk.

Przed nami ćwierćfinały Fortuna Pucharu Polski

Aktualnie w grze o krajowy puchar pozostało już tylko osiem zespołów, które już w tym tygodniu rozegrają ćwierćfinałowe mecze. We wtorek (2 marca) o awans do półfinału walczyć będą drużyny Puszczy Niepołomice i Arki Gdynia (18:30) oraz Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa (20:30). Dzien później (3 marca) czekają nas mecze: Chojniczanka Chojnice – Cracovia (17:30) i Legia Warszawa – Piast Gliwice (20:30).

Spotkanie finałowe zaplanowane jest na 2 maja.

15:30 2. maja 2021
Arka Gdynia
Raków Częstochowa
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 15. kwietnia 2021 02:23.

Komentarze