Sensacja w Pucharze Niemiec. Bayern odpada z trzecioligowcem!

W 1/16 finału Pucharu Niemiec Bayern Monachium mierzył się z 1. FC Saarbrücken, czyli ekipą z trzeciego poziomu ligowych zmagań. Bawarczycy sensacyjnie przegrali po golu w doliczonym czasie gry.

Saarbrucken - Bayern
IMAGO / Passion2Press Na zdjęciu: Saarbrucken - Bayern
  • 1. FC Saarbrücken eliminuje Bayern Monachium z Pucharu Niemiec
  • Bawarczycy otworzyli wynik starcia z trzecioligowcem, ale nie zadali decydującego ciosu
  • Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w doliczonym czasie gry

Puchar Niemiec. Bayern przegrywa z Saarbrücken!

Bayern Monachium rozpoczął zmagania w DFB Pokal od pewnego zwycięstwa z Preußen Münster w 1/32 finału. Bawarczycy wygrali 4:0, a na listę strzelców wpisali się Choupo-Moting, Laimer, Kratzig i Tel. W kolejnej fazie Die Roten trafili na 1. FC Saarbrücken, czyli ekipy z trzeciego poziomu ligowych zmagań.

Wynik rywalizacji na Ludwigspark Stadion w 16. minucie otworzył Thomas Müller, który skorzystał z podania Fransa Kratziga. Gospodarze odpowiedzieli tuż przed przerwą – w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Manuela Neuera pokonał Patrick Sontheimer.

Po zmianie stron oczywiście dominował Bayern. Jednak podopieczni Thomasa Tuchela nie byli w stanie umieścić piłki w siatce Tima Schreibera. Gdy już wydawało się, że czeka nas dogrywka, w szóstej minucie czasu doliczonego do drugiej połowy 34-letni Marcel Gaus zaskoczył Neuera i zapewnił Saarbrücken zwycięstwo nad Bayernem. Mistrzowie Niemiec żegnają się z DFB Pokal już w 1/16 finału. W poprzedniej edycji odpadli w ćwierćfinale.