Trzy mecze ma Wembley z kibicami. “To ważny pierwszy krok”

Wembley
Wembley PressFocus

W zaplanowanym na ten miesiąc finałowym meczu Carabao Cup pomiędzy Manchesterem City i Tottenhamem Hotspur na londyńskim Wembley weźmie udział nawet osiem tysięcy kibiców. Angielska Liga Piłkarska (EFL), która jest organizatorem tych rozgrywek, potwierdziła, że mecz ten także będzie testem dotyczącego powrotu kibiców na stadiony.

Osiem tysięcy kibiców na finale Carabao Cup

Bilety na spotkanie mają być dostępne dla kibiców Manchesteru City i Tottenhamu, a także dla mieszkańców okolic Wembley oraz pracowników służby zdrowia.

Spotkanie zostanie wykorzystanie “do zbierania dowodów i zestawienia najlepszych praktyk w zakresie zarządzania i łagodzenia ryzyka transmisji”. “Dowody te zostaną następnie udostępnione całej gospodarze, tak aby obiekty mogły przygotować się na wypełnienie trybun i przyjęcie publiczności” – czytamy w oficjalnym komunikacie EFL.

Finałowe spotkanie Pucharu Ligi Angielskiej odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 25. kwietnia 2021 16:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Mecze Pucharu Anglii również z kibicami

Finałowy pojedynek Carabao Cup nie będzie jedynym spotkaniem, na którym będą mogli pojawić się kibice. Fani będą mogli zasiąść na trybunach Wembley podczas półfinałowego oraz finałowego spotkania Pucharu Anglii.

Na półfinałowy mecz pomiędzy Leicester City i Southampton, który rozegrany zostanie 18 kwietnia, wpuszczonych zostanie cztery tysiące lokalnych mieszkańców. Z kolei na finał, który zaplanowany jest na 15 maja, przygotowano aż 21 tysięcy biletów.

– Jesteśmy zachwyceni, że będziemy gościć trzy testowe wydarzenia na Wembley. Jest to ważny pierwszy krok w kierunku powrotu kibiców, a końcowym celem jest pełen stadion. Mamy nadzieję, że już na Euro 2020 – powiedział dyrektor naczelny FA Mark Bullingham.

16:15 15. maja 2021
Chelsea
Leicester
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 15. maja 2021 12:46.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze