Guardiola zamierza postawić na młodzież

Josep Guardiola
Josep Guardiola PressFocus

Zbliża się bardzo trudny okres dla Manchesteru City. W związku z tym menedżer Obywateli Josep Guardiola zamierza dać odpocząć kilku podstawowym zawodnikom podczas najbliższego meczu Carabao Cup z Wycombe Wanderers. Szansę występu ma otrzymać kilku zawodników z klubowej akademii.

  • We wtorek Manchester City rozegra spotkanie 1/16 finału Carabao Cup z Wycombe Wanderers
  • Menedżer mistrzów Anglii Josep Guardiola zapowiedział skorzystanie w tym meczu z kilku młodych piłkarzy
  • Podstawowi piłkarze mają otrzymać szansę odpoczynku przed zbliżającymi się spotkaniami z Chelsea, PSG i Liverpoolem

Puchar szansą dla młodych

– Nie mam żadnej innej alternatywy… zamierzamy zagrać kilkoma młodymi zawodnikami – powiedział Josep Guardiola. – Stones, Laporte, Zinczenko, Rodri i prawdopodobne Guendogan. Oni wszyscy są kontuzjowani. – To dobra okazja dla zawodników z akademii. Po to ich także mamy – stwierdził szkoleniowiec Manchesteru City.

Po spotkaniu z Wycombe Wanderers, drużynę mistrzów Anglii czekają trzy bardzo trudne spotkania w ciągu dziewięciu dni. Podopieczni Josepa Guardiola będą mierzyć się kolejno z Chelsea, Paris Saint-Germain i Liverpoolem.

– Niektórzy zawodnicy mogą odpocząć na mecze, które mamy przed sobą. Ruben Dias rozegrał do tej pory wszystkie minuty, Joao Cancelo podobnie. Nie sadzę więc, aby wszyscy zagrali w tym meczu – dodał.

Manchester City
Wycombe
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21. września 2021 20:45.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze