Bardzo ważny test w Anglii. Kibice wracają na stadiony

Stadion Wembley
Stadion Wembley PressFocus

Jak poinformował Sky Sports, finał Carabao Cup pomiędzy Manchesterem City i Tottenhamem obejrzy z trybun osiem tysięcy kibiców. Ma to byś ostateczny test przed regularnym powrotem fanów na stadiony.

Manchester City i Tottenham dostaną po dwa tysiące biletów

Obie drużyny występujące w finale otrzymają po dwa tysiące wejściówek do dystrybucji wśród swoich kibiców. Pozostałe cztery tysiące biletów rozprowadzone będzie wśród neutralnych obserwatorów, w tym pracowników brytyjskiej służby zdrowia (National Health Service).

Posiadacze biletów będą musieli przejść w swoich domach testy PCR na obecność koronawirusa jak najbliżej dnia meczu. Następnie będą musieli ponownie wykonać test w ciągu pięciu dni od zakończenia spotkania.

Dowód negatywnego wyniku testu będzie niezbędny, by wejść na stadion Wembley, a także by móc skorzystać z transportu publicznego przewidzianego dla kibiców spoza Londynu.

Manchester City potwierdził, że 1750 biletów trafi do kibiców z hrabstwa Greater Manchester, a pozostałe 250 dla mieszkańców Londynu i okolic. Klub zapewni fanom transport pociągami i autokarami.

Finał Carabao Cup będzie pierwszym plenerowym wydarzeniem sportowym, w którym wezmą udział kibice obu drużyn. Półfinałowe starcie Pucharu Anglii pomiędzy Leicester i Southampton gościć będzie około 4000 kibiców. Będą to jednak głównie lokalni mieszkańcy i pracownicy Wembley.

Finałowe starcie pomiędzy Manchesterem City i Tottenhamem zaplanowane jest na niedzielę 25 kwietnia. To starcie ma być ostatecznym testem przed otwarciem stadionów dla kibiców w Wielkiej Brytanii.

Manchester City
Tottenham
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 25. kwietnia 2021 16:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze