Puchar Króla Barca i Real grają dalej, Celta za burtą – podsumowanie meczów 1/16 finału

Marco Asensio

Wyniki 1/16 finału Copa del Rey. 25 goli padło w ośmiu środowych spotkaniach Pucharu Króla. Ze swoich zadań wywiązali się między innymi piłkarze FC Barcelony i Realu Madryt. Tymczasem niespodziewane z krajowym pucharze pożegnała się Celta Vigo, ulegając Baleares (1:2).

FC Barcelona i Real Madryt z wykonanym planem

FC Barcelona dominowała od pierwszych fragmentów rywalizacji z Deportivo Linares. Awans ostatecznie drużyna Xaviego wywalczyła jednak po mękach. Było to następstwem trafienia Hugo Diaza w 19. minucie, który sprawił, że na przerwę Katalończycy schodzili, przegrywając 0:1. Po zmianie stron na boisku zameldował się między innymi Ousmane Dembele i w końcu Barca odrobiła straty. Francuz zdobył bramkę na 1:1. Tymczasem Ferran Jutgla strzelił gola na 2:1 i Barca wywalczyła awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Real Madryt też nie miał łatwo. Podopieczni Carlo Ancelottiego w pierwszej połowie oddali dwa celne strzały przy trzech próbach gospodarzy. Aczkolwiek to Królewscy byli skuteczniejsi, bo na listę strzelców wpisał się Militao. W drugiej połowie padły natomiast trzy gole. Jednego z nich strzelił Marco Asensio. Ostatecznie lider La Liga mógł cieszyć się ze zwycięstwa 3:1, awansując do kolejnej rundy rozgrywek, która rozegrana zostanie 15 stycznia.