Puchar Anglii: cztery gole na Anfield, fatalna postawa Leicester, skandaliczne zachowanie kibica – podsumowanie 1/16 finału

Juergen Klopp
PressFocus Na zdjęciu: Juergen Klopp

Wyniki 1/16 Pucharu Anglii. W pierwszym niedzielnym spotkaniu Liverpool FC pokonał Cardiff City 3:1. Następnie Nottingham niespodziewanie wygrało z Leicester City 4:1. Po golu na 3:0 na murawę wbiegł chuligan, który zaczął uderzać cieszących się zawodników gospodarzy. „Kibic” Lisów został obezwładniony, a potem aresztowany. W ostatniej konfrontacji gracze Bournemouth przegrali z Boreham Wood 0:1. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców goli.

The Reds grają dalej, niespodzianka w Nottingham, nieoczekiwany awans Boreham

O 13:00 rozpoczęło się spotkanie Liverpoolu FC z Cardiff City. Do przerwy nie było goli. W drugiej połowie The Reds się rozkręcili. Bramki dla gospodarzy zdobyli Diogo Jota, Takumi Minamino i Harvey Elliott. Gości stać było jedynie na trafienie honorowe. Finalnie Liverpool FC triumfował 3:1.

W drugim spotkaniu Nottingham wygrało z Leicester City. Gospodarze prowadzili po bramce Philipa Zinckernagela, a chwilę potem na 2:0 podwyższył Brennan Johnson. Trzeciego gola zdobył zaś Joe Worrall. Kiedy gracze gospodarzy celebrowali tę bramkę, na murawę wbiegł chuligan, który zaczął uderzać cieszących się zawodników Nottingham. “Kibic” Leicester został obezwładniony przez służby porządkowe, a potem aresztowany.

Co działo się potem? Straty gości nieco zmniejszył Kelechi Iheanacho, który wykorzystał fatalny błąd golkipera rywali. Brice Samba wybiegł daleko z bramki, lecz napastnik Lisów okazał się szybszy i nie miał problemów ze strzeleniem gola. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy finalnie pokonali przedstawiciela Premier League 4:1.

W ostatnim meczu AFC Bournemouth niespodziewanie przegrało z Boreham Wood 0:1. Warto zaznaczyć, że goście grają na co dzień na poziomie National League.