Jakub Moder
Jakub Moder PressFocus

“Moder w Brighton może nie zagrać nawet jednego meczu”

To, o czym mówiło się głośno od kilku dni, stało się faktem. Jakub Moder i Michał Karbownik podpisali kontrakty z Brighton & Hove Albion, gdzie trafią za kilka miesięcy, po okresie wypożyczenia odpowiednio do Lecha i Legii. Choć Zbigniew Boniek w rozmowie z Goal.pl powątpiewa, czy Moder ostatecznie wyląduje w Brighton.

Czytaj dalej…

– Jeśli Moder będzie się dalej tak rozwijał, to on tam nie zagra nawet jednego meczu – przewiduje Boniek. – Przecież jest możliwe, że w Lidze Europy zagra kilka świetnych spotkań i do Brighton przyjdzie jakiś Manchester City albo Liverpool, które zaoferują znacznie większe pieniądze. Co wtedy zrobi Brighton? – dodaje.

– Co do Karbownika, ja się zastanawiam, na jaką pozycję kupili go Anglicy. Przejrzałem ich skład i wychodzi mi, że na prawą obronę – kończy Boniek.

Moder jeszcze do niedawna był tylko zmiennikiem Karlo Muhara w Lechu, ale gdy wreszcie otrzymał szansę od Dariusza Żurawia, jego talent eksplodował. Karbownik z kolei większość poprzedniego sezonu rozegrał na lewej obronie, choć jego menedżer Mariusz Piekarski nigdy nie krył, że naturalną pozycją dla niego jest środek pomocy. W obecnej kampanii Karbownik zaliczył już tam mecze, podobnie jak na prawej defensywie.

Obaj zawodnicy w poniedziałek rozpoczęli z reprezentacją Polski zgrupowanie w Sopocie przed zbliżającymi się meczami z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Komentarze