Samuel Umtiti i Mario Mandzukić
Samuel Umtiti i Mario Mandzukić fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Umtiti zbyt drogi dla Kanonierów

Arsenal nie ma finansów, aby sprowadzić latem do siebie Samuela Umtitiego – czytamy w raporcie strony Goal.com. Kanonierzy nie chcą zgodzić się na kwotę, jakiej żąda Barcelona.

Czytaj dalej…

Media coraz częściej piszą o przenosinach francuskiego obrońcy do innej ligi. Umtiti miałby opuścić Barcelonę i udać się do Premier League lub Serie A.

Jak dotąd najwięcej mówiło się o Juventusie i Arsenalu. Oba kluby zainteresowane są bowiem sprowadzeniem do siebie nowego obrońcy, ale wydaje się, że teraz bliżej Francuza może być Stara Dama.

Kanonierzy nie chcą bowiem wydawać na tego zawodnika nawet 80 milionów euro, a o takiej kwocie mówi się w perspektywie jego odejścia z Półwyspu Iberyjskiego.

Warto wspomnieć, że jeśli chodzi o ligę angielska to media, w kontekście przenosin Umtitiego, wspominają także o Manchesterze United. Czerwone Diabły od wielu tygodni łączone są bowiem z pozyskaniem nowego defensora i Francuz ma być jednym z kandydatów do zasilenia ekipy z Old Trafford.

Przypomnijmy, że Samuel Umtiti rozegrał w tym sezonie zaledwie 12 spotkań. Jego wartość rynkową określa się na 70 milionów euro.

Komentarze