Jorginho
Jorginho fot. Grzegorz Wajda

Wartość Jorginho wzrasta? Tak twierdzi jego agent

Menedżer pomocnika Chelsea FC Jorginho przekonuje, że cena jego klienta wzrosła. Przypomnijmy, że reprezentant Włoch dołączył do ekipy z zachodniego Londynu z SSC Napoli latem 2018 roku. Zawodnik kosztował wówczas 57 milionów euro plus premie.

Czytaj dalej…

Jorginho ma kontrakt z Chelsea ważny do 2023 roku. Niemniej co jakiś czas doniesienia mediów wskazują, że chętny na pozyskanie piłkarza do Juventusu FC, jest Maurizio Sarri.

– Jego cena z pewnością wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat, ponieważ dobrze sobie radził w Londynie i stał się stałym reprezentantem Włoch – powiedział Joao Santos w rozmowie z CalcioMercato.com.

Agent Jorginho: Nikt nie może sobie teraz pozwolić na taka inwestycję

– Jest teraz wicekapitanem Chelsea i zgromadził wiele cennych doświadczeń w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Myślę, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby pojawiła się oferta za Jorginho, ponieważ nikt nie może sobie teraz pozwolić na taką inwestycję na rynku transferowym – zaznaczył agent piłkarza.

– Z powodu pandemii nikt nie wie, kiedy możemy powrócić do normalności, a nawet grać z kibicami na stadionie, więc to duży problem dla klubów funkcjonujących na rynku transferowym – skwitował Santos.

Jorginho w tej kampanii wystąpił w 37 meczach, notując w nich siedem trafień.

Komentarze