Rafa Benitez
Rafa Benitez fot. Rafał Rusek

Benitez otwarty na powrót do Newcastle

Rafael Benitez może niebawem objąć stery nad Newcastle United, sugeruje The Telegraph. 60-latek co prawda obecnie prowadzi chiński Dalian Professional, ale jest gotowy na to, aby wrócić do klubu, w którym pracował w latach 2016/2019.

Czytaj dalej…

Benitez jest do tego stopnia zdecydowany, aby znów pracować w szeregach przedstawiciela Premier League, że już planuje plany transferowe do tej ekipy. Na szczycie listy życzeń Hiszpana mają znajdować się John Stones i Ross Barkley.

Szykuje się sentymentalny powrót?

Odnotujmy, że aktualnie menedżerem Srok jest Steve Bruce, który najpewniej w szeregach teamu z siedzibą na St. James Park pozostanie tylko do końca sezonu 2019/2020. Warto w każdym razie podkreślić, że Anglik ma umowę z Newcastle ważną do końca czerwca 2022 roku.

Wielce prawdopodobne, że klub z siedzibą w mieście nad rzeką Tyne może niebawem zostać kolejną siłą w Anglii po Chelsea FC, Liverpoolu FC, Manchesterze United, czy Arsenalu FC w Anglii. Wszystko dlatego, że Newcastle od Mike Ashleya klub najpewniej przejmie arabskie konsorcjum zarządzane przez Amandę Staveley, które rysuje ambitne plany przed klubem, chcąc go kupić za 300 milionów funtów.

Komentarze