Manchester City pozyska Argentyńczyka z Ajaxu?

Piłkarze Manchesteru City
fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES Na zdjęciu: Piłkarze Manchesteru City

Manchester City w przypadku sprzedaży Oleksandra Zinczenki może wzmocnić się na lewej stronie, pozyskując zawodnika z AFC Ajaxu. Sky Sports News sugeruje na swoich łamach, że na radarze klubu z Premier League znalazł się Nicolas Tagliafico.

Czytaj dalej…

Manchester City przyzwyczaił, że pod dowództwem Josepa Guardioli przywiązuje dużą wagę do defensywy, co potwierdzają sumy przeznaczone na wzmocnienie piłkarzy, mających grać w obronie. Niewykluczone, że kolejnym tego typu piłkarzem w szeregach The Citizens zostanie reprezentant Argentyny.

Tagliafico nie pierwszy raz jest łączony z przeprowadzką do teamu z Wysp Brytyjskich. Wcześniej zainteresowanie zawodnik wyrażały takie kluby jak Chelsea FC, czy Leicester City. 28-latek ma umowę ważną z klubem z Amsterdamu do 2022 roku.

Argentyńczyk alternatywą dla Mendy’ego?

Były piłkarz Club Atletico Independiente trafił do teamu z Holandii w styczniu 2018 roku za cztery miliony euro. Dzisiaj wartość Tagliafico szacowana jest według Transfermarkt.de na 28 milionów euro.

Lewy defensor urodzony w Rafael Calzada w szeregach Ajaxu wystąpił jak na razie w 101 spotkaniach, notując w nich 12 trafień i 15 asyst. Gdyby faktem stało się to, że Tagliafico zasiliłby szeregi Man City, to rywalizowałby w angielskim klubie o miejsce w składzie między innymi z Benjaminem Mendym.

Komentarze