Leeds porozumiało się z Realem Sociedad ws. Llorente

Diego Llorente
Diego Llorente fot. Razvan Pasarica / Sport Pictures

Leeds United osiągnęło porozumienie w sprawie pozyskania hiszpańskiego obrońcy w postaci Diego Llorente. 27-latek zamieni zatem hiszpański Real Sociedad San Sebastian na przedstawiciela Premier League, który w trakcie trwającej kampanii pełni rolę beniaminka angielskiej ekstraklasy.

Czytaj dalej…

Leeds United wzmocniło się w defensywie. Na dzisiaj szczegóły transakcji z udziałem Llorente nie są znane. W każdym razie angielscy dziennikarze twierdzą, że transfer powinien zamknąć się w kwocie do 20 milionów funtów, a piłkarz ma związać swoją przyszłość z ekipą Marcelo Bielsy do 2024 roku.

“Finalizacja transakcji z udziałem piłkarza uzależniona jest już tylko od przebycia testów medycznych przez Llorente. Tym samym Real Sociedad pragnie wyrazić szczere podziękowania zawodnikowi za trzy lata, w których trakcie był częścią naszego klubu. Real Sociedad życzy Diego wszystkiego najlepszego w kolejnym jego etapie kariery” czytamy w oświadczeniu klub z Kraju Basków.

Llorente przygodę z profesjonalną piłką zaczął w Realu Madryt, ale nie udało mu się w tej ekipie wywalczyć miejsca w pierwszym zespole. W roku 2017 roku zawodnik trafił do Realu Sociedad. W trakcie sezonu 2019/2020 piłkarz zaliczył 30 występów dla drużyny Imanola Alguacila.

Dodajmy, że team z La Liga zakończył ligowe zmagania na szóstym miejscu w tabeli. Ponadto Real Sociedad San Sebastian dotarł do finału Copa del Rey.

Llorente w szeregach Pawii wzmocni defensywę, co jest następstwem tego, że Leeds w dwóch pierwszych spotkaniach trwającej kampanii angielskiej ekstraklasy straciło siedem bramek.

Komentarze