Man Utd chce ściągnąć czołowego zawodnika Milanu

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu fot. Pier Marco Tacca / Anadolu Agency/ Sport Pict

Manchester United według informacji La Gazzetta dello Sport wydaje się poważnie zainteresowany pozyskaniem Hakana Calhanoglu. Wierząc informacjom włoskich dziennikarzy, sternicy klubu z Old Trafford są gotowi zaproponować Turkowi pięcioletnią umowę.

Czytaj dalej…

Hakan Calhangolu ma umowę z ekipą z Lombardii ważną tylko do końca czerwca przyszłego roku. Taki stan rzeczy sprawia, że sternicy Rossonerich mają mało czasu, aby zapewnić sobie zatrzymanie zawodnika w swoich szeregach. Jeśli do stycznia żadne porozumienie ws. nowego kontraktu nie zostanie osiągnięte, to Hakan Calahnoglu będzie mógł już zimą związać się z nowym pracodawcą.

Okazji na pozyskanie solidnego pomocnika nie zamierza zmarnować przedstawiciel Premier League. Man Utd ma jednak kłopot, bo Hakan Calhanoglu wydaje się zdecydowany na to, aby kontynuować swoją karierę w klubie z Lombardii. W każdym razie władze Czerwonych Diabłów mają nadzieję, że uda im się przekonać piłkarza do transferu, oferując mu atrakcyjne zarobki.

Turek może spodziewać się podwyżki

Hakan Calhanoglu trafił do teamu z miasta mody w 2017 roku z Bayeru Leverkusen za ponad 23 miliony euro. Od tamtej pory umowa zawodnika nie była ani razu modyfikowana. Tym samym 50-krotny reprezentant Turcji może liczyć w mediolańskiej ekipie na apanaże w wysokości 2,5 miliona euro rocznie. Najwięcej w szeregach Rossonerich zarabia natomiast Zlatan Ibrahimović, który może liczyć na zarobki w wysokości 7 milionów euro rocznie.

W trakcie trwającej kampanii ofensywny pomocnik urodzony w Mannheim wystąpił łącznie w ośmiu meczach, notując w nich cztery trafienia i cztery asysty. Łącznie w szeregach Milanu zawodnik wystąpił jak na razie w 137 meczach, w których strzelił 27 goli, notując również 40 asyst.

Komentarze