David Alaba
David Alaba fot. PressFocus

Chelsea liderem w wyścigu po Alabę

Chelsea FC według doniesień hiszpańskiego dziennika AS jest liderem w wyścigu o pozyskanie Davida Alaby z Bayernu Monachium. Austriak ma kontrakt ważny z klubem z Bawarii do końca czerwca. Na dzisiaj nie zanosi się, aby piłkarz parafował nowy kontrakt z przedstawicielem Bundesligi, więc niewykluczone, że kolejnym przystankiem w karierze zawodnika będzie klub z Premier League.

Czytaj dalej…

Chelsea FC w trakcie ostatniej sesji transferowej udowodniła już, że nie jest jej obce wzmocnienie składu kosztem ekip z Niemiec. Przypomnijmy, że szeregi The Blues zasilili już Timo Werner i Kai Havertz. Czy kolejnym zawodnikiem, który trafi pod skrzydła Franka Lamparda będzie Davida Alaba? Ostatnio nasilają się medialne doniesienia w tej sprawie.

Austriak wcześniej łączony był z takimi klubami jak Real Madryt, czy Liverpool FC. Tymczasem kolejną ekipą, wyrażającą zainteresowanie zawodnikiem, jest Chelsea. Tym bardziej że reprezentant Austrii będzie do pozyskania już w styczniu za sumę znacznie niższą, niż jego rzeczywista wartość.

Jedni przychodzą, inni odchodzą

Przypomnijmy, że w trakcie ostatniej sesji transferowej defensywa The Blues została wzmocniona Thiago Silvą. Gdyby natomiast faktem stał się transfer Alaby do Chelsea, to niewykluczone, że zmusiłoby to angielski klub do rozstania z Marcosem Alonso i Emersonem. Nie do ruszenia jest natomiast Ben Chillwell, który w sierpniu trafił do teamu ze Stamford Bridge z Leicester City.

Zawodnik Bayernu w trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 13 meczach, notując w nich jedno trafienie i jedną asystę. Rynkowa wartość zawodnika według Transfermarkt.de szacowana jest na 65 milionów euro.

Komentarze