Stroje Manchesteru United
Stroje Manchesteru United fot. Nike

Cel Man Utd przejdzie badania w Holandii

Finalizacja transferu Donny’ego van de Beeka do Manchesteru United wydaje się być kwestią najbliższych dni. Jak informuje Sky Sports, 23-letni zawodnik Ajaksu Amsterdam testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z Manchesterem United przejdzie w Holandii.

Czytaj dalej…

Manchester United w ostatni weekend doszedł do porozumienia z przedstawicielami Ajaksu Amsterdam w sprawie warunków transferu reprezentanta Holandii. Kwota transferu ma opiewać na około 39 milionów euro plus kolejne 5 milionów euro w bonusach.

Van de Beek, który nie wystąpił w ostatnim sparingowym spotkaniu Ajaksu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Holandii, która przygotowuje się do meczów Ligi Narodów z Polską (4 września) i Włochami (7 września). W właśnie w jego trakcie piłkarza ma poddać się niezbędnym badaniom medycznym.

Kwarantanna ominie Holendra

Jak informuje Sky Sports, powołując się na rządowe informacje, Van de Beek nie będzie musiał poddawać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie, jeżeli zostanie zawodnikiem Manchesteru United przed którymkolwiek ze zbliżających się spotkań reprezentacji Holandii. Jeżeli tak się stanie, będzie mógł się bowiem ubiegać o zwolnienie z kwarantanny ze względów sportowych.

Zwolnienie to dotyczy wszystkich zawodników występujących na co dzień w Anglii, którzy wyjechali z Wielkiej Brytanii na zgrupowania swoich drużyn narodowych.

Komentarze