Szkoleniowiec utrzyma pracę, nawet w przypadku spadku z Premier League

Według informacji przekazanych przez "Football Insider" władze Burnley nie mają zamiaru zwalniać Vincenta Kompany'ego po spadku z Premier League. Klub chce, żeby Belg budował zespół w nowym sezonie Championship.

Vincent Kompany
Obserwuj nas w
IMAGO / Martin Rickett Na zdjęciu: Vincent Kompany
  • Sytuacja Burnley w ligowej tabeli jest dramatyczna
  • Beniaminek Premier League jest już właściwie jedną nogą w Championship
  • Jednak Vincent Kompany mimo to ma utrzymać pracę

Zwolnienia nie będzie

Sezon Premier League zaczyna wchodzić w decydującą fazę. Dla wielu zespołów nie ma już marginesu błędu, zarówno jeśli chodzi o walkę o czołowe lokaty, jak i pozostanie w lidze. Sytuacja Burnley oraz Sheffield United jest jednak tak dramatyczna, że właściwie można wprost stwierdzić, że tylko cud może uratować ich przed spadkiem z elity. W przypadku tych pierwszych nie ma mimo to mowy o zwolnieniu trenera Vincenta Kompany’ego, o czym informuje “Football Insider”.

Belg awansował z drużyną z Turf Moor w tym sezonie do Premier Legaue, ale m.in. ze względu na słaby potencjał osobowy kadry misja pozostania w niej na kolejny sezon wydaje się już niemożliwa do realizacji. Legendarny stoper jest związany z klubem umową do końca czerwca 2028 roku i wiele wskazuje na to, że od nowego sezonu będzie budował nowy zespół w walce o awans do najwyższej ligi w kraju.

Czytaj więcej: Trener z Portugalii w Premier League? Trzeba zapłacić 30 milionów euro

Komentarze