John Stones
John Stones fot. Grzegorz Wajda

Stones zostaje w Manchesterze City. Chce walczyć o skład

Zdaniem Daily Telegraph praktycznie przesądzone jest to, że John Stones zostanie w Manchesterze City. Zawodnik ten jest gotowy podjąć rękawicę i walczyć o skład wicemistrza Anglii.

Czytaj dalej…

Reprezentanta Anglii łączono w ostatnim czasie z transferem do innego klubu. W grę wchodziły podobno takie marki jak Chelsea, West Ham United czy Arsenal. Spekulacje te pojawiły się po tym, jak zawodnik stracił miejsce w składzie The Citizens i przesiadywał głównie na ławce rezerwowych.

Stones niechciany w kadrze

Nieliczne występy przełożyły się także na stratę miejsca w reprezentacji. Selekcjoner Gareth Southgate po raz ostatni powołał Stonesa w 2018 roku i zawodnik nie uczestniczył w rywalizacji w Lidze Narodów w poprzednim sezonie.

Wydawało się, że logicznym rozwiązaniem byłyby przenosiny do klubu, gdzie Stones miałby większą szansę na grę. Zwłaszcza, że w kuluarach mówiło się o poważnym zainteresowaniu ze strony takich marek jak Arsenal, West Ham czy Chelsea. Zdaniem Daily Telegraph do transferu jednak nie dojdzie.

Duża konkurencja w City

Stones miał bowiem oznajmić menedżerowi Pepowi Guardioli, że woli zostać w Manchesterze i skupić się na walce o pierwszy skład. Łatwo mu jednak nie będzie, bo na środku defensywy mogą grać m.in. Eric Garcia, Fernandinho, Nicolas Otamendi czy Aymeric Laporte.

Angielski defensor przybył do City w 2016 roku z Evertonu za 50 milionów funtów. 26-latek rozegrał jak dotąd 133 mecze we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwukrotnie mistrzostwo Anglii. Jeśli chodzi o kadrę Synów Albionu, to wystąpił jak dotąd w 39 meczach. Stones marzy nadal o wyjeździe na Euro 2020.

Komentarze