Solskjaer z kolejną szansą od zarządu Man United

Ole Gunnar Solskjaer
PressFocus Na zdjęciu: Ole Gunnar Solskjaer

Pomimo licznych doniesień, jakoby Ole Gunnar Solskjaer miał pożegnać się z pracą w roli trenera Manchesteru United po ostatnich, rozczarowujących wynikach, Norweg pozostanie na stanowisku. We wtorek poprowadził sesję treningową i przygotowywał drużynę na mecz z Tottenhamem.

  • Wiele wskazuje na to, że Ole Gunnar Solskjaer otrzymał kolejną szansę od zarządu Manchesteru United
  • Rozczarowujące wyniki sprawiły, że część zawodników straciła wiarę w trenera, ale ten przygotowuje piłkarzy do nadchodzącego starcia z Tottenhamem

Solskjaer z kolejną szansą?

Kariera trenerska Ole Gunnara Solskjaera na Old Trafford trwa już od ponad 2,5 roku. W tym czasie do gabloty klubowej nie przybył ani jeden puchar, a kolejne, kosztowne wzmocnienia nie sprawiły, że zespół powrócił do ścisłej elity. Czarę goryczy pośród kibiców przelały jednak dwa ostatnie spotkania Czerwonych Diabłów w Premier League. Bolesna porażka z Leicester (2:4), ale przede wszystkim upokarzająca lekcja futbolu, jaką Manchester United otrzymał od Liverpoolu (0:5) dla wielu ekspertów oznaczała koniec przygody Solskjaera na stanowisku trenera. Podobno w biurach klubowych panował duży ruch, a zwolnienie Norwega było poważnie rozważane.

Mało tego, Goal.com zaręcza, że zawodnicy stracili wiarę w przełożonego i jego sztab. Piłkarze mają wątpliwości, czy Solskjaer posiada to, co jest niezbędne do odwrócenia dynamiki zespołu.

Wygląda jednak na to, że 48-latek otrzymał kolejną szansę. Poniedziałek zarządzono dniem wolnym, ale już we wtorek Norweg przeprowadził sesję treningową. Pojawił się na niej nawet sir Alex Ferguson. Jak potwierdził Fabrizio Romano, na ten moment szkoleniowiec otrzymał kolejną szansę, by poprawić grę i wyniki drużyny.

A przed nim niełatwe wyzwania. Jego Manchester United już w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Tottenhamem, a w kolejnym tygodniu Czerwone Diabły czekać będą spotkania z Atalantą i Manchesterem City.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 14:18.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Man Utd przed wyborem nowego trenera? Typy i kursy.

Komentarze