Ronaldo przełamał kolejną barierę. Niesamowity dorobek Portugalczyka

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo był bohaterem czwartkowego hitu Premier League, w którym Manchester United pokonał 3:2 Arsenal. Portugalczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, przekraczając jednocześnie liczbę 800 bramek w całej karierze zdobytych dla klubu lub reprezentacji.

• Cristiano Ronaldo w czwartkowy wieczór poprowadził Manchester United do kolejnego zwycięstwa
  • Dwie bramki zdobyte w meczu z Arsenalem pozwoliły mu na przełamanie kolejnej bariery – 800 goli w karierze
  • Największym dorobkiem bramkowym Portugalczyk może się pochwalić z czasów gry w Realu Madryt

800 bramek Ronaldo

Ronaldo po raz pierwszy w czwartkowym meczu na Old Trafford trafił do siatki w 52. minucie po podaniu Marcusa Rashforda. Dla Portugalczyka był to gol nr 800 w karierze. Kilkanaście minut później zdobył bramkę nr 801, tym razem wpisując się na listę strzelców z rzutu karnego.

Ronaldo w seniorskiej piłce debiutował w 2002 roku w barwach Sportingu Lizbona. W październiku tamtego roku zdobył swoje dwie pierwsze bramki, trafiając do siatki w wygranym 3:0 meczu z Moreirense. Przed przenosinami do Manchesteru United po zakończeniu tamtego sezonu, miał na swoim koncie pięć goli.

Na Old Trafford spędził sześć sezonów, zdobywając w tym czasie 118 bramek w 292 meczach. Następnie przeniósł się do Realu Madryt, którego barw bronił przez dziewięć sezonów. W zespole Królewskich trafiał do siatki aż 450 razy w 438 występach, stając się dzięki temu najlepszym strzelcem w historii klubu.

W 2018 roku został piłkarzem Juventusu, w którym występował do końca poprzedniego sezonu. Grając w drużynie Starej Damy zdobył 101 goli. W sierpniu zdecydował się na powrót do Manchesteru i od tamtej pory 12 razy wpisał się na listę strzelców.

Portugalczyk ma na swoim koncie również 115 bramek w drużynie narodowej.