Arsenal nagrodzi wychowanka? Trwają rozmowy nt. nowego kontraktu

Reiss Nelson dobrze sprawdza się w roli "jokera" u Mikela Artety. 23-letni skrzydłowy był bohaterem Kanonierów w ostatnim meczu ligowym przeciwko Bournemouth (3:2). Obie strony prowadzą rozmowy ws. nowego kontraktu.

Reiss Nelson
PressFocus Na zdjęciu: Reiss Nelson
  • Reiss Nelson w weekend został bohaterem Arsenalu
  • Skrzydłowy zdobył zwycięskiego gola w meczu z Bournemouth
  • Trwają rozmowy w sprawie nowej umowy 23-latka

Reiss Nelson zostanie na dłużej w Londynie?

Arsenal wygrał 3:2 z Bournemouth w sobotnim spotkaniu 26. kolejki Premier League. Mecz na Emirates Stadium był bardzo emocjonujący, bowiem Wisienki prowadziły już 2:0, jednak Kanonierzy zdołali odwrócić losy tej rywalizacji. Zwycięską bramkę dla The Gunners w 97. minucie zapewnił Reiss Nelson.

Prawoskrzydłowy zameldował się na boisku dopiero w 69. minucie i znów dobrze sprawdził się w roli “jokera”. To sprawia, że Arsenal zaczyna myśleć o przedłużeniu kontraktu z 23-latkiem – donosi “Daily Mail”. Obecne porozumienie między stronami obowiązuje tylko do 30 czerwca 2023 roku.

Aktualnie trwają rozmowy nt. nowej umowy perspektywicznego zawodnika i choć są pozytywne sygnały oraz chęć kontynuowania współpraca, to nic nie jest jeszcze przesądzone. Młodzieżowego reprezentanta Anglii latem mają kusić inne ekipy z Londynu – Brentford, Crystal Palace i West Ham.

Reiss Nelson w 8 spotkaniach sezonu 2022/2023 strzelił 3 gole oraz dołożył do tego dorobku także 3 asysty. Portal “Transfermarkt” wycenia utalentowanego piłkarza na 7 milionów euro.