Antonio Ruediger
Antonio Ruediger fot. PressFocus

Ruediger chce walczyć o skład w Chelsea

Antonio Ruediger ma kontrakt ważny z Chelsea FC do 2022 roku. Zawodnik w trakcie ostatniego okienka transferowego był bliski zmiany barw klubowych, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów piłkarz dał do zrozumienia, że chcę nadal walczyć o miejsce w składzie The Blues.

Czytaj dalej…

Antonio Ruediger pojawiając się na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec przechodzi niezwykłą drogę z piekła do nieba. O ile w klubie w trakcie trwającej kampanii 27-latek nie rozegrał żadnego meczu, to w drużynie narodowej w tym roku Ruediger wystąpił w każdym spotkaniu.

We wtorkowy wieczór reprezentacja Niemiec kolejny raz rozczarowała, remisując ze Szwajcarią 3:3 w meczu w ramach Ligi Narodów UEFA. Warto zaznaczyć, że nasi zachodni sąsiedzi już po 26 minutach przegrywali 0:2. Ostatecznie ekipa Joachima Loewa zdołała jednak wywalczyć punkt.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo

W drużynie narodowej Ruediger jest kluczową postacią. Z kolei w szeregach teamu Franka Lamparda zawodnik nie tylko jest jednym z wielu, ale nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w meczowej kadrze. W trakcie kampanii 2020/2021 niemiecki defensor ani razu nie znalazł się w kadrze Chelsea na mecze Premier League, czy Carabao Cup.

– Władze nie powiedziały mi, że na pewno znajdę nowy klub i że na pewno nie mają mnie w swoich planach na najbliższe kilka miesięcy. Sam też odrzuciłem jedną lub dwie opcje. Nie byłem gotowy zamknąć wszystkiego tylko dlatego, że kilka razy zostałam pominięty. Dobrze czuję się w Londynie i w Chelsea – mówił Ruediger w rozmowie z The Athletic.

Twardym trzeba być, a nie miętkim

Niemiecki piłkarz nie ukrywa, że nie chce się pogodzić z miejsce poza kadrą meczową. Zawodnik zamierza walczyć o miejsce w wyjściowym składzie The Blues. – Na razie zaakceptuję, to co ma miejsce, ale postaram się tez pokazać na każdym treningu, na co mnie stać. Chelsea gra na kilku frontach, spotkań jest naprawdę dużo. W piłće nożnej czasem wszystko zmienia się bardzo szybko, więc będę chciał dawać z siebie wszystko. Jednocześnie chcę przekonać szefa, aby dał mi szanse – dodał były zawodnik AS Romy.

Dodajmy, że w trakcie ostatniej sesji transferowe Ruediger był łączony z przeprowadzką między innymi do FC Barcelony, czy AS Romy. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 30 milionów euro. Do ekipy ze Stamford Bridge zawodnik trafił latem 2017 roku.

Komentarze