Mourinho wrócił myślami do pracy w Tottenhamie. Zaskakujące wyznanie Portugalczyka

Jose Mourinho wkrótce stanie przed okazją do sięgnięcia po kolejny puchar z AS Romą. Wilki zagrają z Sevillą w finale Ligi Europy. W ostatnim wywiadzie Portugalczyk wrócił myślami do czasów pracy w Tottenhamie. Wskazał, że to jedyny zespół, z którym nie nawiązał specjalnej więzi.

Jose Mourinho
Imago Na zdjęciu: Jose Mourinho
  • Jose Mourinho w latach 2019-2021 pracował jako trener Tottenhamu, jednak nie udało mu się sięgnąć z klubem po żadne trofeum
  • Portugalczyk został zwolniony niedługo przed finałem pucharu ligi angielskiej, w którym Tottenham przegrał z Manchesterem City 0:1
  • Trener przyznał, że nie łączy go szczególna więź z Kogutami

Jose Mourinho nie wspomina dobrze pracy w Tottenhamie

Kolejny sezon dla Tottenhamu Hotspur kończy się całkowitym niepowodzeniem. Koguty przed ostatnią kolejką zajmują dopiero ósme miejsce i walczą wciąż o awans do kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. Zdecydowanie nie takiego osiągnięcia oczekiwali kibice.

Podczas gdy wciąż nie znamy nazwiska przyszłego trenera Tottenhamu, myślami do pracy w klubie wrócił Jose Mourinho. Portugalczyk prowadził Koguty w latach 2019-2021. Nie udało mu się jednak sięgnąć z nimi po żadne trofeum. Jak zdradził, był to jedyny klub, z którym nie nawiązał żadnej szczególnej więzi. 

– Tottenham to jedyny klub, z którym nie łączy mnie żadna zażyłość. Prawdopodobnie dlatego, że byłem trenerem w trakcie pandemii koronawirusa i graliśmy przy pustych trybunach. Albo dlatego, że prezydent Levy nie dał mi poprowadzić zespołu w finale i wygrać trofeum. To jedyny taki klub w moim życiu – stwierdził Mourinho.

Obecnie faworytem do objęcia sterów londyńskiego zespołu wydaje się Arne Slot. Holender sięgnął w tym sezonie po mistrzostwo Holandii z Feyenoordem Rotterdam.

Sprawdź również: Tottenham ma problem. Kolejny trener odmówił

Komentarze