Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Pogba: Nigdy nie przeżyłem tak trudnego czasu w mojej karierze

Paul Pogba w trakcie ostatniej sesji transferowej był mocno łączony przez media z powrotem do Juventusu FC. Zawodnik udzielił ostatnio ciekawej wypowiedzi RTL France, dając do zrozumienia, że nie jest szczęśliwy w szeregach Manchesteru United.

Czytaj dalej…

Paul Pogba ma umowę ważną z klubem z Old Trafford do końca czerwca 2022 roku. Niedawno przedstawiciele Man Utd podjęli decyzję o aktywowaniu klauzuli związanej z przedłużeniem kontraktu. Wcześniej umowa Francuza obowiązywała do końca czerwca 2021 roku.

Znany włoski dziennikarz sportowy przekonywał, że gdyby nie fakt, że świat storpedowała pandemia koronariwusa, to Pogba byłby znów w szeregach teamu z Piemontu. Sam zawodnik natomiast w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi odniósł się do tego, co przeżywa w ekipie z Premier League.

– Nigdy nie przeżyłem tak trudnego czasu w mojej karierze – powiedział Francuz w rozmowie z RTL France, dając do zrozumienia, że nie jest mu łatwo w ekipie Czerwonych Diabłów.

Pewnego rodzaju odskocznią dla zawodnika jest możliwość przebywania na zgrupowaniu reprezentacji Francji. W tej kwestii piłkarz też zabrał głos. – Reprezentacja Francji to powiew świeżości. Bardzo się cieszymy, że tu przyjechaliśmy i wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znów się widzimy – mówił Pogba.

Według Football Italia transakcja z udziałem mistrza świata z 2018 roku do Juve jest możliwa, ale tylko wtedy, jeśli klub z Piemontu sprzeda kilku swoich zawodników, robiąc miejsce dla Pogby. Sprawą łatwą do sforsowania nie są też zarobki zawodnika, co w czasach, gdy kluby myślą o oszczędzaniu, może komplikować temat transferu.

Nie tak dawno Juventus ustalił, że maksymalna pensja dla nowych zawodników może wynieść 9-10 milionów euro brutto. Tymczasem reprezentant Francji w szeregach Manchesteru United może liczyć na 16,7 miliona euro i to netto.

Komentarze