Nowojorski fundusz inwestycyjny rozważa przejęcie Man Utd

Piłkarze Man Utd
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Man Utd

Man Utd według informacji Stretty News znalazł się na celowniku jednego z amerykańskich funduszy inwestycyjnych. Jego nazwa nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że przedstawiciele tego konsorcjum mają plan, aby przejąć klub od rodziny Glazerów.

  • Man Utd w ostatnim czasie zmaga się z wieloma problemami
  • Nie tylko kwestie sportowe mogą niepokoić kibiców
  • Stertty News podaje, że kibice mogą otrzymać uśmiech od losu, bo na horyzoncie pojawił się chętny na przejęcie klubu

Glazerowie sprzedadzą Man Utd?

Man Utd, mimo że nie odnosi w ostatnim czasie sukcesów, to i tak jest jednym z najpopularniejszych klubów na świecie. Mecze z udziałem Czerwonych Diabłów są śledzone przez dziesiątki milionów ludzi. Dość powiedzieć, że oficjalny profil angielskiego klubu obserwuje 75 milionów internautów. Niemniej w ekipie z Old Trafford nie brakuje problemów. Nie tylko sportowych, ale też z niszczejącą infrastrukturą bazy treningowej, o której mówił już Cristiano Ronaldo.

Stretty News donosi natomiast, że jeden z funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Nowym Jorku wyraża chęć przejęcia Man Utd. Przedstawiciele firmy podobno już omawiali opcje związaną z oficjalną ofertą kupna klubu.

Zobacz także:

Amerykańskie źródło przekonuje, że wariant ze zmianą właściciela w Man Utd jest bardzo realny i warty uwagi. Dodajmy, że rodzina Glazerów jest właścicielem klubu z Old Trafford od 2005 roku.

W ramach trzeciej kolejki ligi angielskiej podopieczni Erika Ten Haga zmierzą się z Liverpoolem. Mecz odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 21:00. Dwa dotychczasowe spotkania Czerwonych Diabłów w Premier League zakończyły się porażką. Cristiano Ronaldo i spółka z placu gry na tarczy schodzili po starciach z Brighton Howe & Albion (1:2) i Brentford (0:4).

Czytaj więcej: Współwłaściciel Man Utd nie bierze pod uwagę transferu Ronaldo

Komentarze