Milner zaakceptował warunki nowego kontraktu z Liverpoolem

James Milner
PressFocus Na zdjęciu: James Milner

Brytyjski The Athletic podaje, że James Milner zaakceptował warunki nowego, rocznego kontraktu z Liverpoolem. Tym samym Anglik przez ponad dwie dekady będzie występował na boiskach Premier League.

  • Milner przedłuży o rok swój kontrakt z Liverpoolem
  • Anglik odrzucił zdecydowanie korzystniejsze oferty innych klubów
  • 36-letni gracz zgodził się na obniżkę wynagrodzenia, by zostać w Liverpoolu

Milner będzie kontynuował swoją karierę na Anfield Road

36-letni James Milner zgodził się na znaczną obniżkę płac, aby pozostać na Anfield Road. Zawodnik odrzucił bardziej lukratywne oferty. Według źródeł dwa kluby Premier League oferowały mu dwuletnie umowy. Miał też propozycję wyjazdu do MLS.

Jego kontrakt z Liverpoolem wygasał pod koniec czerwca tego roku, dlatego Milner mógł odejść z The Reds na zasadzie wolnego transferu, ale Jurgen Klopp wyjaśnił, że 36-latek jest niezbędny w jego układance i odgrywa ważną rolę w hierarchii Liverpoolu.

W ciągu ostatnich 48 godzin osiągnięto porozumienie, a potwierdzenie nowej umowy ma nastąpić w tym tygodniu, informuje The Athletic. Milner zaliczył 39 występów dla Liverpoolu we wszystkich rozgrywkach w sezonie 2021-22.

Zadebiutował w Premier League w Leeds jako 16-latek w 2002 roku, a także grał w Aston Villi, Newcastle United i Manchesterze City łącznie notując 588 występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii. Jest czwartym zawodnikiem w historii pod względem ilości występów w angielskiej ekstraklasie. Na swoim koncie ma też 61 występów w reprezentacji Anglii w latach 2009 – 2016.

Zobacz również: Barcelona złożyła obietnicę gwieździe Liverpoolu

Komentarze