Ten Hag o nadużyciach finansowych Man City. “Są odpowiednie osoby, które zajmują się sprawą”

Erik ten Hag
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erik ten Hag

Manchester City jest oskarżany o nieprawidłowości finansowe przez Premier League. Sprawa dotyczy okresu od 2009 do 2018 roku. Tymczasem o głos w sprawie został poproszony menedżer Manchesteru United, który starał się jednak udzielić wymijającej odpowiedzi.

  • Niewykluczone, że Manchesteru City wkrótce będzie obciążony powaznymi sankcjami
  • Śledzstwo w sprawie finansów klubu z Etihad Stadium prowadzi Premier League
  • O kilka słów w sprawie został poproszony menedżer Manchesteru United

Premier League atakuje Man City ws. nieprawidłowości finansowych

Manchester City jest ostatnio na świeczniku mediów w związku z nadużyciami finansowymi. Aktualni mistrzowie Premier League są oskarżeni o 100 przypadków naruszeń przepisów finansowych. Jeśli uda się to udowodnić, to klub z Etihad Stadium mogą czekać sankcje związane z odjęciem punktów, pozbawieniem mistrzowskich tytułów, a nawet degradacji.

Tymczasem o głos w sprawie został poproszony menedżer Manchesteru United. Unikał jednak jednoznacznej odpowiedzi.

Nie mam opinii na ten temat. Nie jestem tutaj, aby dyskutować o zasadach finansowych. Jestem trenerem piłkarskim. Muszę się skupić na swoich obowiązkach, a inni muszą sobie z tym poradzić – powiedział Erik ten Hag cytowany przez Manchester Evening News.

Man City jest obecnie wiceliderem ligi angielskiej. Obywatele mają na swoim koncie 45 punktów. Do pierwszego Arsenalu tracą obecnie pięć oczek.

W najbliższą niedzielę Man City zmierzy się w roli gospodarza z Aston Villa. Obywatele powalczą w tym starciu o 15. zwycięstwo w sezonie.

Czytaj więcej: Man City obawia się problemów na rynku transferowym

Komentarze