Koniec dobrej passy Newcastle, udane przetarcie przed Ligą Europy

Mohamed Elneny
PressFocus Na zdjęciu: Mohamed Elneny

W spotkaniu 34. kolejki Premier League Newcastle United przegrało z Arsenalem FC 0:2 (0:1). Bramki dla Kanonierów zdobyli Mohamed Elneny i Pierre-Emerick Aubameyang. Gospodarze przegrali pierwszy raz w Premier League od 20 marca. Dla londyńczyków to zaś udany wynik przed rewanżem w Lidze Europy z Villarrealem CF.

Arsenal FC potrzebował zaledwie kilku minut, by wyjść na prowadzenie w starciu z Newcastle United. Na początku niedzielnego spotkania Premier League na St. James’ Park bramkę uderzeniem zza pola karnego zdobył Mohamed Elneny.

Sroki chciały szybko doprowadzić do wyrównania. Kilkanaście minut potem z dystansu strzelał Allan Saint-Maximin, lecz na posterunku był Mathew Ryan, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 29. minucie swoimi umiejętnościami wykazał się natomiast Martin Dubravka, który obronił uderzenie Granita Xhaki.

Na drugie trafienie czekaliśmy do 66. minuty. Gabriel Martinelli zacentrował w pole karne Srok, a tam akcję zakończył Pierre-Emerick Aubameyang. Goście byli zdecydowanie bliżej zdobycia kompletu oczek.

Rezultat tej potyczki już nie uległ zmianie i Kanonierzy triumfowali 2:0. W końcówce z boiska wyleciał zaś Fabian Schaer, który brutalnie faulował od tyłu Martinelliego.