Gabriel Jesus
Gabriel Jesus PressFocus

Kolejny problem Guardioli. Dwóch piłkarzy wypadło z gry

Gabriel Jesus i Kyle Walker nie będą do dyspozycji menedżera Manchesteru City Josepa Guardioli w najbliższych spotkaniach. Powodem są pozytywne wyniki testów na koronawirusa, które uzyskali obaj zawodnicy – poinformował w piątek klub z Etihad Stadium.

“Manchester City FC może potwierdzić, że Gabriel Jesus, Kyle Walker i dwóch członków sztabu uzyskało pozytywny wynik testu na COVID-19. Cała czwórka będzie teraz obserwowana podczas okresu samoizolacji zgodnie z protokołem Premier League i brytyjskiego rządu w kwestii kwarantanny. Wszyscy w klubie życzą naszym kolegom szybkiego powrotu do zdrowia w okresie świątecznym, przed powrotem do pracy, treningów i gry” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Absencja Gabriela Jesus i Kyle’a Walkera to bardzo zła wiadomość dla sztabu szkoleniowego Obywateli. Drużynę Manchesteru City w tym roku czekają jeszcze dwa ligowe spotkania – 26 grudnia z Newcastle United i 28 grudnia z Evertonem. Pierwszy mecz w 2021 roku rozegrają 3 stycznia, kiedy przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe z londyńską Chelsea. Trzy dni później rozegrają półfinałowe spotkanie Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem United.

23-letni Gabriel Jesus w tym sezonie borykał się już z innymi problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiały mu regularne występy. W Premier League rozegrał tylko siedem spotkań, zdobywając dwie bramki.

Siedem lat starszy Walker był natomiast podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Josepa Guardiolę. W lidze opuścił tylko jeden mecz, a w 11 z pozostałych 12 wystąpił od pierwszej minuty.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 26. grudnia 2020 20:58.


18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze