Klub z Anglii wystawiony na sprzedaż

Everton - Wolverhampton Wanderers
PressFocus Na zdjęciu: Everton - Wolverhampton Wanderers

Everton został wystawiony na sprzedaż, donosi The Guardian. Farhad Moshiri, obecny właściciel The Toffees, chętnie wysłucha ofert, jednak zamierza rozważyć tylko te przekraczające 500 milionów funtów.

  • Farhad Moshiri wystawił Everton na sprzedaż
  • Obecny właściciel liczy na przynajmniej 500 milion funtów
  • Kibice od dłuższego czasu domagali się odejścia Moshiriego

Moshiri chce sprzedać Everton

W ostatnich miesiącach Farhad Moshiri szukał zewnętrznych inwestycji, ale w końcu wystawił Everton na rynek i rozważa mniejszościową lub nawet większościową sprzedaż udziałów. Kilku potencjalnych nabywców już wyraziło zainteresowanie. Moshiri chciałby odzyskać pieniądze, które zainwestował w budowę nowego stadionu. Deloitte miało otrzymać polecenie sprzedaży klubu, który znajduje się w strefie spadkowej Premier League, jedna firma odmówiła komentarza, o który zwrócił się Guardian.

Moshiri i jego współpracownicy z zarządu w ostatnich tygodniach byli mocno krytykowani przez fanów Evertonu. Trybuny powszechnie wzywały właściciela do sprzedaży klubu po prawie siedmiu latach i pożegnania obecnego zarządu. W erze brytyjsko-irańskiego miliardera The Toffees wydali około 700 milionów funtów na transfery, z czego odzyskano nieco ponad 400 mln. Natomiast budowa stadionu pochłonęła już około 550 mln. Ostatnie dostępne zestawienia finansów klubów wykazują straty bliskie 400 mln.

Komentarze