Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Klopp: Ten sezon jest niesamowity

Menedżer Liverpoolu Juergen Klopp jest zachwycony obecnym sezonem, w którym prowadzona przez niego drużyna cały czas walczy o mistrzostwo Anglii oraz w Lidze Mistrzów.

Czytaj dalej…

We wtorek The Reds czeka pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów z FC Porto. Natomiast w lidze Liverpool ma tylko dwa punkty straty do prowadzącego Manchesteru City.

– Kiedy byłem młodym trenerem, zawsze marzyłem o posiadaniu światowej klasy drużyny z zawodnikami o odpowiedniej postawie – powiedział Klopp. – To jest to, co kocham. Pokazaliśmy to szczególnie w Lidze Mistrzów.

– Wszyscy wiemy, co się stanie, jeśli chłopcy coś wygrają. To wszystko zmienia. Ale w tym momencie nie powinniśmy o tym myśleć. Jako klub, jako grupa, z wszystkimi naszymi kibicami powinniśmy cieszyć się sytuacją, bo może być różnie – kontynuował.

– W ubiegłym roku zmagaliśmy się z presją w ostatniej części sezonu. Chelsea wygrywała każdy mecz, my remisowaliśmy, a mieliśmy 10 punktów przewagi. W końcu musieliśmy wygrać ostatnie spotkanie, aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów – dodał.

– Nie spodziewamy się, ani nie bierzemy tego za pewni, że znów znajdziemy się w finale Ligi Mistrzów, ale szansa na ponowne tego dokonanie to coś naprawdę niewiarygodnego – mówił Klopp. – Z drugiej strony, zrobiliśmy wielki krok w lidze. Jesteśmy odpowiedzialni za to, że liga nie została jeszcze rozstrzygnięta.

– W innych sezonach mielibyśmy prawdopodobnie 60 punktów i walczylibyśmy z pięcioma innymi zespołami o trzy miejsca za City. Teraz jest zupełnie inaczej. Uwielbiam ten sezon – dodał niemiecki szkoleniowiec.

Komentarze